Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bahtiri: Thaçi më tha se s’ka siguri në Veri për ta rivarrosur Boletinin

Shko poshtë

Bahtiri: Thaçi më tha se s’ka siguri në Veri për ta rivarrosur Boletinin Empty Bahtiri: Thaçi më tha se s’ka siguri në Veri për ta rivarrosur Boletinin

Mesazh nga Agim Gashi Wed Jun 03, 2015 12:21 pm

Bahtiri: Thaçi më tha se s’ka siguri në Veri për ta rivarrosur Boletinin
Bahtiri: Thaçi më tha se s’ka siguri në Veri për ta rivarrosur Boletinin Largea_agim-bahtiri1433323076


Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka shpalosur një detaj në një intervistë në televizionin Rrokum ku ka treguar se arsyetimi për mos varrosjen e heroit Isa Boletini në Mitrovicë ishte siguria.
Bahtirit në një mbledhje ia kishte thënë zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, që në veri nuk ka siguri, mirëpo këtë e kishte kundërshtuar Bahtiri, raporton Indeksonline.
“Erdh ish kryeministri Thaçi në mbledhje dhe na prezantoj një projekt tjetër të cilin ne nuk e kishim pasur asnjë plan, ne i kishin përgatitur të gjitha komunat, e kishim përgatitur planin definitiv se si do të shkon ceremonia dhe ai doli me një plan tjetër që duhet të shkohet në Vlorë. Ishin disa arsyetime se gjëja se nuk ka siguri në Veri dhe e dyta ishte arsyetimi që Isa Boletini ka punuar bashkë me Ismajl Qemailin për ta shpallur pavarësinë e Shqipërisë dhe të jenë së bashku të varrosur”, ka thënë Bahtriri për televizionin Rrokum.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi