Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Labi: I gjallë apo i vdekur do ta realizojë “Darkën e Gurbetqarëve” (Video)

Shko poshtë

Labi: I gjallë apo i vdekur do ta realizojë “Darkën e Gurbetqarëve” (Video) Empty Labi: I gjallë apo i vdekur do ta realizojë “Darkën e Gurbetqarëve” (Video)

Mesazh nga Agim Gashi Tue Jul 14, 2015 1:41 am

Labi: I gjallë apo i vdekur do ta realizojë “Darkën e Gurbetqarëve” (Video)


Labi: I gjallë apo i vdekur do ta realizojë “Darkën e Gurbetqarëve” (Video) Largea_labiiii1436816801


Këngëtari i mirënjohur, Labinot Tahiri ditë më herët ka bërë të ditur se do të organizojë “Darkën e Gurbetqarëve” duke shtruar ushqim në mikëpritje të mërgimtarëve.
Pas kësaj deklarate, Tahiri u komentua shumë nga fansat e tij.
Këngëtari nga Ferizaji ka postuar edhe një videoi në llogarinë e tij në Facebook duke sqaruar se pavarësisht mbështetjes që ai do të merr për këtë darkë, do ta realizojë.
“Djali im është duke xhiruar me telefon, por pavarësisht se a do të jem unë aty apo jo, e ka amanetin ky edhe shokët e mi dhe të gjithë ata që kanë ngrënë e kanë blerë bagëti me pare të gurbetqarëve me realize me 20 korrik” tha Labi.
“Zoti një ditë ta jep pasurinë ta kesh në dorë por kurrë nuk ta jep vullnetin nëse nuk e ki njerëzinë. Do të shuhet pasuria ime dhe pasuria jote nëse nuk ke respekt dhe vullnet.Respekti dhe vullneti nuk blehen me para” u shpreh këngëtari i shumë hiteve.
Tahiri ka bërë të ditur se ai është i mbështetur nga kryetari i qytetit të Ferizajit, Muharrem Svarça.
“Unë nuk do ta anulojë, do ta mbaj me shumë krenari edhe po të kushtojë kumedit se sa . Do të punojë tërë verën dhe do ta mbajë atë darkë. Edhe nësë nuk jam i gjallë unë, do ta mbajë djali im ose nëna ime që ka me gatu pite” përfundoi Labi.



Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi