Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zize Liza Pepshi - Reagim! - Reagim!

Shko poshtë

Zize Liza Pepshi - Reagim! - Reagim! Empty Zize Liza Pepshi - Reagim! - Reagim!

Mesazh nga Agim Gashi Sun Aug 09, 2015 7:47 pm

Zize Liza Pepshi - Reagim! - Reagim! 550494_375228802533224_1043929781_n



Zize Liza Pepshi - Reagim!



REAGIM!

I rikujtoj Haki Latifit një foto , Kryetarin e Degës së LDK-së në Zvicër , i zgjedhur më 10 Maj 2015 në Burgorf , zotëri, Shefqet Dibrani, analist e poet , më një karijer të bujshme 26 vjeqare!

Zize Liza Pepshi - Reagim! - Reagim! 11755454_922724547783644_6013961492837697325_n



I bej thirrje publike edhe njëherë , Haki Latifit më sejment e tij, që ta ndalë veprimtarinë e tij famkeqe e cila ka për synim (nëse mund t'ia arri qëllimit) shkatrrimin e LDK-së në Zvicër , pasiqë ai nuk arriti të siguronte votat e kuvëndarve, që të rizgjidhët prap kryetar.

Anëtarët e LDK-së në Zvicër, nuk duhet të bien pre e individëve të papërgjegjshëm të cilët këqpërdorin statutin e LDK-së dhe manipulojnë me emrin e Kryetarit të degës së LDK-së në , Zvicër, Shefqet Dibrani.

“Të nderuar kryetar të nëndegëve, kryesi të nëndegëve dhe anëtarësia e LDK-së në Zvicër, ju njoftojmë së nga persona të pautorizuar e të papërgjegjshëm, kan bërë takime disa individ , në krye më Haki Latifin , më zyrtarë të LDK-së, Agim Veliun dhe Ismet Beqirin . Tash, po bie pyetja së kënd përfaqësuan ata të cilët nuk jan pjësë e kryesisë së degës?
Kush guxon ta përfaqësoj Degën e kryetarin e Degës , Shefqet Dibranin , i zgjedhur në kuvendin e rregullt të degës së LDK-së në Zvicër, në përputhje të plot më normat e rregullat statutare të partisë së LDK-së, dhe ta quaj vetën kryetar dege?! 
Kush tjetër, pos ,Haki Latifi i cili zatën dhe ka filluar të sëmurët nga pangopja për urinë e kryetarit...
Ky veprim i cili bie ndesh separi më njërëzorën, nuk është në përputhje me statutin dhe programin e LDK-së, prandaj si i tillë është jo legjitim dhe takim i pavlefshëm. Pasi, këto takime të këtij rangu duhet të organizohën nga Kryetari i Degës Shefqet Dibrani , ashtu siç është i përcaktuar me statut dhe me rregullat e LDK-së. 
Prandaj ftohen kryetaret e nëndegëve të LDK-së dhe anëtarësia e gjerë që të mos bien pre e manipulimeve të tilla.
Dhe njëkohësisht ftojmë zyrtarisht , zyrtarët e LDK-së, që tu ikin këtyre takimeve e lojrave jo edhe aq të pa ndjellakeqia, për shkatërrimin e LDK-së. 
Zyrtarët e LDK-së, tani duhët njëherë e mirë të pajtohën më zgjedhjën e kryetarit të Degës Shefqet Dibranin dhe kryesinë , të dalura legalisht nga kuvendi legjitim dhe në përputhje më të gjitha normat statutare të Partisë.
Ky takim me LDK-në në Kosovë, nuk ka të bëjë me çështjet programore të LDK-së, por ka për qellim shtendosjen e marrëdhënieve në anëtarësinë e gjerë për të shkatërruar LDK-në, përmes individëve të cilët edhe më herët janë të njohur për veprime nën rrogoz, por si duket tani kanë krijuar hallkat e tyre, por që paraprakisht janë të caktuar për dështimin e qëllimeve të turpshme, sepse këta individ janë po ata që vazhdimisht kanë bojkotuar të gjitha detyrat që ua ka dhënë lideri i LDK-së, Isa Mustafa, duke përkrahur e punuar për Fatmir Sejdiun. .Këtë e dimē në fort mirë. Këtë e dinë edhe Isa Mustafa, kurë demonstrativisht lëshoj sallën kurë mori fjalën Haki Latifi në përkujtimore të Presidentit historik, Dr. I. Rugova. Aty isha vet si deshmitare ishte viti- janar 2013. Këtë e dinë shumë mirë Lideri Isa Mustafa, se Latifi ishte i miri i Sejdiut. Ndersa sot luan lojen ledhatimore me Mustafen....eheeee ndal PARADOX ndal.....!!! 
Pra, Ua bëjmë më die se, nëse vazhdon kjo loj PARADOX-ale, jemi të shtrënguar që publikisht të shpallim këto lloj takimesh si jo legjitime dhe në kundërshtim me normat statutore dhe programore të LDK-së.

Zize Pepshi , nënkryetare !
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi