Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

REAGIM PUBLIK

Shko poshtë

REAGIM PUBLIK Empty REAGIM PUBLIK

Mesazh nga Agim Gashi Wed Jun 24, 2009 10:54 pm

REAGIM PUBLIK

23 June, 2009 08:44:00

Albania Today

Zoti Xhavit Dalloshi !


Më 18 qershor 2009 Ju keni lëshuar një Komunikatë Publike, ku jeni prononcuar në emër të SHAIBK për Evropë, dhe keni deklaruar, pa asnjë të drejtë morale dhe ligjore se gjoja të gjitha degët e SHAIBK në Evropë kanë përkrahur dhe kanë miratuar, pa asnjë vërejtje „Raportin“ nr.2/2009 të Zonës nr. 2 „Kosova Historike“, Prishtinë.

Zoti Dalloshi, ashtu siç ju kanë thënë edhe më parë, kryesitë e degëve të SHAIBK në Evropë, dhe konkretisht dega në Gjermani, ku Ju keni qenë vetëm Sekretar i kësaj dege dhe asgjë më shumë, dega në Belgjikë, dega në Zvicër dhe..., Ju mundeni të përkrahni apo edhe të miratoni çfarëdo raportesh që të dëshironi, por vetëm në emrin Tuaj personal, dhe asesi dhe asnjëherë nuk keni të drejtë të bëni deklarata të tilla në emër të të tjerëve, dhe aq më pak në emër të SHAIBK në Evropë, sepse për këtë gjë nuk e keni patur dhe as nuk e keni përkrahjen e askujt në Evropë, por as edhe në Tiranë.
Dhe gjëja tjetër është se, Ju asnjëherë nuk keni dëshmuar me shkrim se jeni Koordinator i SHAIBK për Evropën, dhe në këtë moment po shfrytëzoj rastin që edhe t'iu kërkoj publikisht edhe dokumentin me shkrim të Kryesisë së SHAIBK, me Seli në Tiranë, që do të dëshmonte se Ju na qenkeni më të vërtetë Koordinator i degëve të SHAIBK për Evropë. Zoti Dalloshi, në të ardhmen duhet të jeni shumë i kujdesshëm me deklarata të tilla publike, sepse deklaratat e tilla dhe në këtë mënyrë nuk kanë asnjë vlerë dhe si të tilla do të hudhen në koshin e plehrave të historisë kombëtare shqiptare.



Me respekt,

Kristina Rasi


Zvicër, 22 qershor 2009
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi