Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pacolli: 99% e delegacionit tëKosovës për në OKB, vetëm për shëtitje në NY

Shko poshtë

Pacolli: 99% e delegacionit tëKosovës për në OKB, vetëm për shëtitje në NY Empty Pacolli: 99% e delegacionit tëKosovës për në OKB, vetëm për shëtitje në NY

Mesazh nga Agim Gashi Fri Sep 25, 2015 8:39 pm

Pacolli: 99% e delegacionit tëKosovës për në OKB, vetëm për shëtitje në NY
Pacolli: 99% e delegacionit tëKosovës për në OKB, vetëm për shëtitje në NY Largea_1pac1443197728
Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se delegacioni i Kosovës po përbëhet nga 25 persona pa i llogaritur truprojet që udhëton në OKB, në kuadër të Sesionit Vjeshtor të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork.
Ai thotë se 99% e këtij delegacioni po shkon atje vetëm të shetitet.


“Edhe kjo ndodhë në Kosovë!

Sot lexova dhe e verifikova se në Nju Jork udhëtojnë hiq më pak se 25 veta, pa i llogaritur truprojat dhe bartësit e qantave. Pjesë e delegacionit ishte edhe Presidentja dhe Kryeministri. Mrekulli që edhe kryeparlamentari nuk paska udhëtuar.
Kosovarët tani do të rrinë para televizioneve që ti shohin liderët e vet në foltoren e OKB-së duke i adresuar fjalimet e tyre...
Shakatë anash, sinqerisht të ju them, kjo është e tepruar duke pasur parasysh se arsyeja kryesore për 99 përqind të këtij delegacioni ështe vetëm shetitja me paratë e qytetarëve, ndërsa efektiviteti për punët e shtetit do të jetë minimal. Edhe unë, gjatë mandatit tim si deputet dhe më vonë si qeveritar kam udhëtuar në këtë vend. Por unë jam kujdesur që ato shpenzime ti bartë personalisht dhe jo në kurriz të buxhetit. Për më tepër puna ime ka qenë efektive dhe frytet e saj kanë ardhur qoftë nëpërmjet njohjeve të menjëhershme për Kosovën, qoftë me nisjen e kontakteve me shtetet që hezitonin ta bënin atë.
Do të mjaftonte që në SHBA, Kosova të përfaqësohej vetëm ministri i punëve të jashtme me një ndihmës, por sic duket ata mendojne se qdo gjë në Kosovë është në rregull dhe tash duhet ti mësyhet Nju Jorkut", shkruan Pacolli.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi