Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pacolli: Vetëm sinqeriteti mund ta nxjerrë Kosovën nga kjo gjendje

Shko poshtë

Pacolli: Vetëm sinqeriteti mund ta nxjerrë Kosovën nga kjo gjendje Empty Pacolli: Vetëm sinqeriteti mund ta nxjerrë Kosovën nga kjo gjendje

Mesazh nga Agim Gashi Sun Apr 03, 2011 11:24 pm


Pacolli: Vetëm sinqeriteti mund ta nxjerrë Kosovën nga kjo gjendje

I. Morina e Sh. Osmani
Pacolli: Vetëm sinqeriteti mund ta nxjerrë Kosovën nga kjo gjendje 4-pacolli
Presidenti Pacolli thotë se të martën do të deklarohet për Presidencën dhe se do të dihet se çfarë do të bëhet më tutje.
Ekskluzivisht flet për “Bota sot” ish presidenti Pacolli


Z.Pacolli: Faktikisht nuk jam deklaruar ende asgjë dhe askush nuk ka biseduar me mua për të ushtruar ndonjë presion dhe asnjë bisedë që të rikandidohem. Pra, nuk kam biseduar me askënd që të më shtyj që të tërhiqem apo të rikandidohem. Kështu që këto ditë u jam larguar edhe medieve edhe thashethemeve. Asgjë të re nuk ka në lidhje me Presidencën, krejt deklarimet që i bënë partia, i bënë në emër të saj duke shprehur qëndrimin e AKR-së. Çdo gjë deri tash mbetet ashtu siç ka qenë dhe unë besoj se të martën do të deklarohem se çka do të bëjë më tutje.

“Bota sot”: Deri të martën nuk prisni ndonjë zhvillim?

“Pacolli”: I kanë mbledhur nënshkrimet për të rikandiduar unë, prapë me idenë për të mirën e Kosovës, por unë ende nuk jam deklaruar se a dua apo nuk dua të kandidohem?

“Bota sot”: A keni pasur përpjekje për të kontaktuar me LDK-në dhe parti tjetra për të zgjidhur situatën?

Pacolli: Jo. Unë nuk kam kontaktuar me askënd. Mua më kanë vizituar njerëz të politikës, por nuk kam fol për këtë punë, se a duhet të marrë pjesë apo jo. Po shohim nëpër portale se LDK-ja është deklaruar se nuk do të marrë pjesë dhe kjo është e drejtë e tyre.



(Më gejrësisht mund të lexoni në numrin e nesërm të gaztës “Bota sot” )
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi