Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adem Salihaj reagon ndaj Isa Mustafes: A i zuri peng SHIK-u deputetët e LDK-së në një skutë të kuvendit?

Shko poshtë

Adem Salihaj reagon ndaj Isa Mustafes: A i zuri peng SHIK-u deputetët e LDK-së në një skutë të kuvendit? Empty Adem Salihaj reagon ndaj Isa Mustafes: A i zuri peng SHIK-u deputetët e LDK-së në një skutë të kuvendit?

Mesazh nga Agim Gashi Sat Feb 27, 2016 3:24 pm

Adem Salihaj reagon ndaj Isa Mustafes: A i zuri peng SHIK-u deputetët e LDK-së në një skutë të kuvendit?


Adem Salihaj reagon ndaj Isa Mustafes: A i zuri peng SHIK-u deputetët e LDK-së në një skutë të kuvendit? Largea_adem1456567101


Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj ka reaguar ndaj kryetarit të LDK-së, njëherit edhe kryeministër i Kosovës, Isa Mustafes.
“Kur rezultati nuk po shkonte në favor të zgjedhjes së Thaçit president dhe deputetët e LDK-së po mundoheshin të luftonin me ndërgjegjen e tyre,përnjëherë u zbraz salla e kuvendit dhe nuk mbeti asnjë deputet aty. Ku shkuan,ku i dërguan,a i zuri peng SHIK-u diku në një skutë të kuvendit dhe po u kërcënohej se do t'ua bënte më zi se atyre tjerëve?”, ka shkruar Salihaj.

Ja psotimi i plotë:



NJË PËRGJIGJE PËR NJË POSTIM

Dje,kur po mbahej seanca e zgjedhjes së Thaçit president,disa nga ne deputetët nuk ishim aty,sepse na thirri ndërgjegja jonë dhe zëri e elektoratit të LDK-së,të cilit i ishim betuar sa e sa herë se kurrë nuk do të bëjmë koalicion me PDK-në dhe kurrë nuk nuk do ta votojmë Thaçin president. Siç e dinë të gjithë, LDK-ja gjithmonë e ka mbajtur Thaçin përgjegjës për vrasjen e njerëzve më mirë e më atdhetarë të LDK-së dhe të Kosovës. Kur rezultati nuk po shkonte në favor të zgjedhjes së Thaçit president dhe deputetët e LDK-së po mundoheshin të luftonin me ndërgjegjen e tyre,përnjëherë u zbraz salla e kuvendit dhe nuk mbeti asnjë deputet aty. Ku shkuan,ku i dërguan,a i zuri peng SHIK-u diku në një skutë të kuvendit dhe po u kërcënohej se do t'ua bënte më zi se atyre tjerëve ? Megjithatë, në fund u kthyen,ndonëse me fytyra të zbehura. E votuan Thaçin me shumicë dërmuese votash.I lumtur per këtë,i pari ia uroi Isa Mustafa,kryetari i LDK-së. Deputeteët e LDK-së dolën nga salla pa duartrokitur dhe kokulur. Por, thashë, së paku,mirë që janë gjallë. Se fytyra nuk i bie copë askujt,thotë populli.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi