Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DONIKA ÇELA - PËRSHËNDETJE TË PËRZEMËRTA!

Shko poshtë

  DONIKA ÇELA  -  PËRSHËNDETJE TË PËRZEMËRTA!  Empty DONIKA ÇELA - PËRSHËNDETJE TË PËRZEMËRTA!

Mesazh nga Agim Gashi Mon Apr 04, 2016 5:59 pm

  DONIKA ÇELA  -  PËRSHËNDETJE TË PËRZEMËRTA!  12924353_218328385222280_4841712226421842692_n



DONIKA ÇELA 


PËRSHËNDETJE TË PËRZEMËRTA! 


Përshëndetje miku im i çmuar Agim Gashi.
Përshëndetje motra vëllezër shqiptarë.


Kam nderin më të madh, t'iu prezantoj botimin e librit tim kushtuar të madhit rapsod, Agim Gashi.

Një sjarim i vogël përsa i përket mbiemrit tim: mbiemri im në shqip është Çela,arsyeja që juve në vend të Ç do të lexoni C ...d.m.thënë nga Çela në Cela, është e vetmia arsye, që unë jetoj në Itali dhe në gjuhën italiane nuk përdoret shkronja ç si në shqip,por shkruhet c.

Pra mbiemri im nëpër dokumentat e mija italiane gjindet Cela,por unë edhe përse kam letra italiane, në vetvete ndihem shqiptare se kam gjak dhe mall shqiptari,prandaj në profilin tim kam vënë mbiemrin që kam pasur në vendlindje.

Diçka për sa i përket publikimit të librit tim: ndihem sa shumë e emocionuar, po aq shumë e dëshpëruar.

Arsyeja:

1- Ndihem e emocionuar, për këtë mundësinë që mu dha për të dhuruar një vepër të pa harruar, për mikun e të gjithë shqiptarëve, poetin dhe këngëtarin tonë të shquar Agim Gashi

2-Ajo ç'ka më dëshpëron, është fakti që e kisha vënë në dijeni mikun tim Agimin, se jam duke pregatitur një libër me vargje kushtuar ty dhe të vetmet fjalë që më pëshpëriste herë pas here ishin:-shpejto se koha nuk pret....ma boto librin para se të vdes.

Me dëshpërimin më të madh, u ndalova në shkrimet që kisha nisur dhe me aq pak vargje sa kisha shkruar, vendosa ti dërgoj për botim.

Kur sot më erdhi libri në dorën time,ndieva frikën e ikjes së mikut tonë,por përsëri ai titull që kam vënë mbi libër duke e titulluar:"Jo,mos ik vëlla Agim Gashi"...shpresoj që ky botim libri, do të shënojë fundin e sëmundjes së kancerit të vëllait tonë.

Duke përfunduar,ju përshëndes të gjithëve pa përjashtim dhe vëllait tonë Agimit, i uroj shërim të shpejtë.

ZOTI JU BEKOFTË!
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi