Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Haki Ymeri u kidnapua nga 3 policë ushtarak të UÇK-së, u torturua dhe u vra po atë ditë

Shko poshtë

Haki Ymeri u kidnapua nga 3 policë ushtarak të UÇK-së, u torturua dhe u vra po atë ditë Empty Haki Ymeri u kidnapua nga 3 policë ushtarak të UÇK-së, u torturua dhe u vra po atë ditë

Mesazh nga Agim Gashi Wed Nov 02, 2016 3:44 pm

Haki Ymeri u kidnapua nga 3 policë ushtarak të UÇK-së, u torturua dhe u vra po atë ditë
Haki Ymeri u kidnapua nga 3 policë ushtarak të UÇK-së, u torturua dhe u vra po atë ditë Auto_haki1478078438

Haki Ymeri

Sot më 2 Nëntor janë bërë 17 vite që nga kidnapimi dhe vrasja e atdhetarit dhe ish anëtarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haki Ymeri.
Sipas vëllaut të tij, Ymerit, Hakiu ishte kidnapuar dhe torturuar nga 3 policë ushtarakë të UCK-së, ku sipas tij ai pas torturave të bëra ndaj tij është vrarë po atë ditë, thuhet në postimin në facebook të shoqatës Thirrje Për Drejtësi.
“Fillimisht u kidnapua nga 3 policë ushtarak të UÇK-së duke dalë nga Shkolla ku ishte mësues , pastaj sipas informacioneve është torturuar fizikisht dhe psiqikisht dhe pastaj po të njëjtën ditë edhe është vrarë . Me të vetmin motiv - bindjeve politike. Është ndër vrasjet e para politike pas lufte në Rajonin e Drenicës. Ende nuk është ndriçuar kjo vrasje , nuk u identifikuan nga Prokuroria as rrëmbyesit , as organizatorët dhe as urdhërdhënësi. Në atë kohë vepronte Qeveria e Përkohshme me Kryeministër Hashim Thaqi dhe Ministër i Rendit Rexhep Selimi. Përgjegjësia bie mbi ta. Më së miri këta dy persona e dijnë se kush ishin ata 3 ushtarë të Policisë ushtarake të UÇK-së që e rrëmbyen , torturuan dhe pastaj e vranë Haki Ymerin , e të cilët nuk ishin nga Rajoni i Drenicës.Unë nuk po kërkoj hakmarrje! Po kërkoj drejtësi”, thotë Ymer Ymeri, vëllau i Haki Ymerit.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi