Policia e Antiterrorit e qytetit të Breshias në Itali ka arrestuar në orët e para të mëngjesit të së enjtes shtetasin nga Kosova, Gafurr Dibrani, 24 vjeç me akuzën e terrorizmit ndërkombëtar dhe e përhapjes së propagandës xhihadiste.