Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spahiç: Janë kush janë kroatët me origjinë të pastër shqiptare në Kroaci

Shko poshtë

Spahiç: Janë kush janë kroatët me origjinë të pastër shqiptare në Kroaci Empty Spahiç: Janë kush janë kroatët me origjinë të pastër shqiptare në Kroaci

Mesazh nga Agim Gashi Fri Nov 04, 2016 2:41 pm

Spahiç: Janë kush janë kroatët me origjinë të pastër shqiptare në Kroaci

Spahiç: Janë kush janë kroatët me origjinë të pastër shqiptare në Kroaci Auto_besim1478249330

Prof. dr. Besim Spahiç

Prof. dr. Besim Spahiç,  doktor i shkencave të komunikologjisë dhe shkencave politike në Universitetin e Sarajevës në një ligjeratë të tij k numëruar se shumë personalitete publike dhe politike në Kroaci, që njihen si kroatë kanë origjinë të pastër shqiptare.
Ai ka përmendur emra ministrash, deputetësh, kryetar të komunave bregdetare siç është Zara, që janë me origjinë të pastër arbëreshe. Por ai shkon më tej duke thënë se edhe shumë personalitete botërore janë me origjinë shqiptare.


Ja videoja e plotë:


Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi