Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arrestohen dy vëllezër shqiptarë nga Kosova, planifikonin sulme në Gjermani

Shko poshtë

Arrestohen dy vëllezër shqiptarë nga Kosova, planifikonin sulme në Gjermani Empty Arrestohen dy vëllezër shqiptarë nga Kosova, planifikonin sulme në Gjermani

Mesazh nga Agim Gashi Fri Dec 23, 2016 1:41 pm

Arrestohen dy vëllezër shqiptarë nga Kosova, planifikonin sulme në Gjermani


Arrestohen dy vëllezër shqiptarë nga Kosova, planifikonin sulme në Gjermani Auto_2w993qhighc0.bild_11482480407

Policia tha se personat, 28 dhe 31 vjeçar, janë arrestuar në qytetin Duisburg në rajonin industrial Rur.

Policia e Gjermanisë thotë se dy vëllezër, të lindur në Kosovë, janë arrestuar të dyshuar se ata kanë planifikuar sulm në një qendër tregtare në pjesën perëndimore të Gjermanisë.
Policia tha se personat, 28 dhe 31 vjeçar, janë arrestuar në qytetin Duisburg në rajonin industrial Rur, sot herët në mëngjes, raporton agjencia AP nga Berlini.
Autoritetet thonë se ata janë të dyshuar se ndoshta kanë planifikuar sulm në qendrën tregtare Centro në qytetin e afërt Oberhauzen.
Autoritetet po zhvillojnë hetime se sa larg ka shkuar plani i të dyshuarve dhe nëse eventualisht ka edhe të dyshuar të tjerë.
Policia thotë se mbrëmë e ka shtuar praninë në qendrën tregtare Centro dhe në Tregun e Krishtlindjeve në afërsi, pasi ka marrë informacion.


Arrestohen dy vëllezër shqiptarë nga Kosova, planifikonin sulme në Gjermani Auto_2w993qhighc0.bild1482480409
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi