Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fillojnë homazhet për Ramiz Kelmendin

Shko poshtë

Fillojnë homazhet për Ramiz Kelmendin Empty Fillojnë homazhet për Ramiz Kelmendin

Mesazh nga Agim Gashi Thu Jan 12, 2017 3:00 pm

Fillojnë homazhet për Ramiz Kelmendin

Fillojnë homazhet për Ramiz Kelmendin Unnamed-1_1484215748-4870281Në Teatrin Kombëtar të Kosovës kanë filluar homazhet në nderim të shkrimtarit dhe gazetarit Ramiz Kelmendi i cili mbrëmë ka ndërruar jetë në moshën 86 vjeçare.
Përveç familjarëve të tij për ta nderuar publicistin e njohur po marrin pjesë, artistë, profesorë dhe figura të ndryshme të vendit.
Pas homazheve në Teatrin Kombëtar do të mbahet një mbledhje komemorative ndërsa varrimi i të ndjerit do të bëhet në orën 14:00 në varrezat e Prishtinës.
Në Teatrin Kombëtar të Kosovës kanë filluar homazhet në nderim të shkrimtarit dhe gazetarit Ramiz Kelmendi i cili mbrëmë ka ndërruar jetë në moshën 86 vjeçare.
Përveç familjarëve të tij për ta nderuar publicistin e njohur po marrin pjesë, artistë, profesorë dhe figura të ndryshme të vendit.
Pas homazheve në Teatrin Kombëtar do të mbahet një mbledhje komemorative ndërsa varrimi i të ndjerit do të bëhet në orën 14:00 në varrezat e Prishtinës.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi