Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KENI KUJDES – URGJENT

Shko poshtë

KENI KUJDES – URGJENT Empty KENI KUJDES – URGJENT

Mesazh nga Agim Gashi Wed Nov 11, 2009 4:31 pm

Të nderuar,

KENI KUJDES – URGJENT

JU LUTEM DËRGOJAUNI KETE EMAIL MIQËVE, FAMILJES DHE KONTAKTEVE


Ditëve në vijim duhet të keni kujdes që mos e hapni email me emertimin “Invitation” pa marr parasysh kush ua dergon, sepse ky eshte virus i cili e “hap” pishtarin olimpic I cili e djeg hard diskun ne kompjuterin tuaj. Këtë virus mund ta merrni edhe nga personi te cilin e keni ne listen e adresave tuaja. Prandaj e dergoni kete email ne sa me shume adresa, sepse me mire eshte qe ta merrni kete email 25 here se sa, te merrni virusin dhe ta hapni.
Nese e mrrini me emrin “invitation” mos e hapni por e fshini menjeherë. Ky është virusi më i keq (është shpallur ne CNN), I klasifikuar nga Microsofti si virusi më shkatërrues i cili kurdoherë ka ekzistuar.
Ky virus është gjetur dje pasdite nga McAfee, prandaj për ketë virus nuk ka akoma mbrojtje.
Ky virus e shkatërron sektorin Zero, ku ruhen të dhënat vitale. Pas kësaj hard disku juaj dhe informatat ne te janë te papërdorshme.
Dërgojuni këtë email të Gjithë personave që njihni!!!
Informatën mund ta verifikoni edhe në internet!

TAKE CARE URGENT
PLEASE FORWARD THIS WARNING AMONG FRIENDS, FAMILY AND CONTACTS:
You should be alert during the next days:Do not open any message with an attached filed called "Invitation" regardless of who sent it .It is a virus that opens an Olympic Torch which "burns" the whole hard disc C of your computer. This virus will be received from someone who has your e-mail address in his/her contact list, that is why you should send this e-mail to all your contacts. It is better to receive this message 25 times than to receive the virus and open it.If you receive a mail called "invitation", though sent by a friend, do not open it and shut down your computer immediately.This is the worst virus announced by CNN, it has been classified by Microsoft as the most destructive virus ever.This virus was discovered by McAfee yesterday, and there is no repair yet for this kind of virus.This virus simply destroys the Zero Sector of the Hard Disc, where the vital information is kept.SEND THIS E-MAIL TO EVERYONE YOU KNOW, COPY THIS E-MAIL AND SEND IT TO YOUR FRIENDS AND REMEMBER: IF YOU SEND IT TO THEM, YOU WILL BENEFIT ALL OF US.


Hazir Gashi
RIINVEST - Prishtine
Adresa:
Universiteti AAB-RIINVEST
Ndërtesa nr.2, K/4
Zona Industriale
10000 Prishtinë-Fushë Kosovë
REPUBLIKA E KOSOVËS
Tel: + 381 38 601 320; 601 321
FAX: + 381 38 601 233

Dërgoi informaten: Përparim Hoxha
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi