Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hysesani Anisa: Njesoj dhe ky vit

Shko poshtë

Hysesani Anisa: Njesoj dhe ky vit Empty Hysesani Anisa: Njesoj dhe ky vit

Mesazh nga Agim Gashi Sun Nov 22, 2009 10:51 pm

Hysesani Anisa: Njesoj dhe ky vit N1837606017_534

Hysesani Anisa: Njesoj dhe ky vit

Ky vit sikur fluturoi, apo mu duk mua dhe po ne vend qendroi…?!
Nejse nuk ka rendesi , fakt ngelet qe Viti i Ri po afron ……
Ah po, Viti i Ri , po ky eshte mbrapa bilancit te fundvitit , te pakten une keshtu e di.....
Po po e njoh mjaft mire bilancin pozitivo-negativ qe me pak fat zerohet nga mendja jone cdo fillim viti, po qe mua, cdo here qe tentoj ta bej ma merr shpirtin...me mundon!
E vertete mbase rezultati nuk do dali ashtu si do doja....
Edhe cfare qe nuk kam arritur, kete vit ,ate per te cilen u lodha e shpresova.......!
Fundja fundit nje bilanc negativ, me trishton vetem mua dhe shpirtin tim.
Te pakten une di cfare te pres nga viti i ri, nuk kam shpresa te kota per ndryshim, as me pelqen te jetoj ne genjeshtren per ndryshim......
Hipokrite jane ata njerez qe e jetojne 31 dhjetorin e 1 janarin me gezim te hiperbolizuar
dhe harrojne te jetojne, gjithe pjesen tjeter te vitit!!!
-Tani qe thashe kete valle mos po ndiheni ju deshtake?
-Valle mos u rrotullua ruleta ne favorin tim?!
Po keni te drejte po beja bilancin tim nuk duhet te me interesoj si dalin llogarite tuaja......
Ndonjehere mund te ndodhe te pres dhe une te reja nga viti i ri, edhe pse e di fare mire qe duhet te mbeshtetem per keto te reja vec te vetja ime dhe jo ne simbole subjektive,jo nga ditet qe ate pune kane, te ikin e te vijne...
E bera dhe bilancin tim, sa cudi!!!Edhe pse nuk ka asgje te jashtezakonshme si perfundim, une prape ndihem mire(me veten a nga euforia e vitit te ri kete prape nuk e kam kuptuar mire....)
Mund te duket, here here, sikur e kam inat kete dite, por jo gaboheni se dhe une ndihem plot drite, e mbushur me shprese e pritshmeri, po kjo ndodh vetem se e shoh si nje mundesi per te nisur nga fillimi ato qe nuk kam bere mire,e per te persosur ato gjera qe kane marre drejtim pozitiv.
Ja iku dhe ora e filozofise pa e kuptuar.Me vjen keq qe shpjegimin e profesorit nuk e degjova te plote, por te pakten dola ne nje konkluzion ....
Viti i vjeter ben transaksion po me te njejtin vit, qe ne pelqejme gjithsesi ta quajme viti i ri , ajo cka ben diferencen eshte si ta jetojme ndryshe , po te njejtin sekonde, minute, ore, dite, jave, muaj dhe vit, une dhe ti, te gjithe ne!

22.11.2009 Anisa Hysesani

Hysesani Anisa: Njesoj dhe ky vit 12131_1082568684592_1837606017_166190_4965749_a
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi