Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UNIONI ARTISTIK I KOMBIT SHQIPTAR‏:Në bashkëpunim me komunën e Gjakovës më 27.11.2009 dhe me Komunat Tuz e Dibër më 28.11.2009 organizon spektaklin:

Shko poshtë

UNIONI ARTISTIK I KOMBIT SHQIPTAR‏:Në bashkëpunim me komunën e Gjakovës më 27.11.2009 dhe me Komunat Tuz  e Dibër më 28.11.2009 organizon spektaklin: Empty UNIONI ARTISTIK I KOMBIT SHQIPTAR‏:Në bashkëpunim me komunën e Gjakovës më 27.11.2009 dhe me Komunat Tuz e Dibër më 28.11.2009 organizon spektaklin:

Mesazh nga Agim Gashi Wed Nov 25, 2009 4:10 pm

Në bashkëpunim me komunën e Gjakovës më 27.11.2009 dhe me Komunat Tuz e Dibër më 28.11.2009 organizon spektaklin:
PERJETESISHT S’NA NDAN ME GURI

President: Azgan Haklaj

Drejtor Artistik: Minella Kureta

Zedhenes: Albert ZholiSpektakle të tjera kushtuar:100 vjetorit të Kongresit të mbrojtjes së Alfabetit Shqip në Dibrën e Madhe

Spektaklin kushtuar inagurimit të monumentit të Skëndërbeut në Peshkopi

Spektakli kushtuar Nënë Terezës në Tuz të Malit të Zi.

24-26 Në Festivali Kombëtar i Shoqatave Artistike bashkëpunim me Ministrinë e kulturës dhe Q.K. të veprimtarive Folklorike.Përveç këtyre kemi mbështetur me artistë
organizim e asistencë teknike disa festivale e aktivitete të tjera si:


28-30 Janar 2009 Gjilan për
organizimin e Fest-Flaka


23-25 Prill 2009 në Fushë-Arrëz në
organizimin e Festivalit të instrumentistëve të vegjël.


15-17 Korrik 2009, me organizimin e
Festivalit “Kënga Jeho” në Strugë.


Veç këtyre spektakle të tjera si në Plavë e Guci në Tuz, në Korçë, në Zvicër, Austri, Greqi e deri tek

spektaklet e mbrekullueshme të Durrësit si ato “Mikpritja Durrsake”, “Festa e Detit”, “Festa e Ullirit” etj.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi