Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shënohet Dita e Drejtësisë

Shko poshtë

Shënohet Dita e Drejtësisë Empty Shënohet Dita e Drejtësisë

Mesazh nga Agim Gashi Fri Jan 16, 2009 2:46 pm

Shënohet Dita e Drejtësisë

Me një ceremoni që organizohet nga Ministria e Drejtësisë, sot do të shënohet Dita e Drejtësisë. Kjo ditë do të shënohet për të parën herë në Republikën e Kosovës me aktivitete të ndryshme nën përkujdesjen e Ministrisë së Drejtësisë, si dhe e ndihmuar nga ABA/ROL i, USAID i, Këshilli Gjyqësor i Kosovës, Shoqata e Gjyqtarëve të Kosovës dhe Oda e Avokatëve të Kosovës.
Në këtë ceremoni pritet të marrë pjesë Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, Ambasadorja e SHBA ve në Kosovë, Tina Kaidanow, Ministrja e Drejtësisë Nekibe Kelmendi, Kryetari i Gjykatës Supreme dhe i Këshillit Gjyqësor të Kosovës Rexhep Haxhimusa, kryeprokurori i Kosovës Hilmi Zhitija, si dhe shumë mysafirë vendës dhe ndërkombëtarë.


P.S.

Drejtësia në Kosovë është e brishtë. Ne nuk duhet të organizojmë manifestime para kohe. Kur ta bëjmë drejtësinë si duhet atëherë të festojmë e të organizojmë manifestime.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi