Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kadri Mani/Ju lutëm që të angazhoheni ta zbulojmë këtë pseudonimme emëre mbiemër të dëshmorit Isa Kastrati!?!‏

Shko poshtë

Kadri Mani/Ju lutëm që të angazhoheni ta zbulojmë këtë pseudonimme emëre mbiemër të dëshmorit Isa Kastrati!?!‏ Empty Kadri Mani/Ju lutëm që të angazhoheni ta zbulojmë këtë pseudonimme emëre mbiemër të dëshmorit Isa Kastrati!?!‏

Mesazh nga Agim Gashi Fri Jan 08, 2010 10:08 am

Kadri Mani/Ju lutëm që të angazhoheni ta zbulojmë këtë pseudonimme emëre mbiemër të dëshmorit Isa Kastrati!?!?




Rexhep Mala e Nuhi Berisha?


Von:

Isa Kastrati (hogoshti1981@hotmail.com)



Kadri Mani/Ju lutëm që të angazhoheni ta zbulojmë këtë pseudonimme emëre mbiemër të dëshmorit Isa Kastrati!?!‏ Clip_image001Möglicherweise kennen Sie den Absender nicht.Als sicher markieren|Als Junk-E-Mail einstufen

Gesendet:

Donnerstag,
7. Januar 2010 14:09:10


An:

kadrimani@hotmail.com
O qeni plak,
E kam dergu te Zemra shqiptare, ma mire me thane te Kurvat shqiptare nje reagim ne
artikullin e R. Dermakut per heronjte e kombit, Rexhepin dhe Nuhiun.


Pse nuk e botove, pse nuk pate guxim. A kujton se njerezit nuk e dijne fajin tand per vrasjen e ketyre trimave?

Mos u fsheh. E ke kot.
Do te vije dita kur do te japesh pergjegjesi per kete para drejtesise se Republikes se Kosoves. Vetem sa te funksionojne ligjet se ti do te ulesh ne bange te zeze.

Lexo edhe njeher ekomentin qe nuk guxove ta botosh, o vllavrases.

Te shkruajsh per Rexhep Malajn dhe Nuhi Berishen nuk mjaftojne as librat.
Por ka ardhur koha qe edhe per vrasjen e tyre te flitet pa dorashka.


Dihet se naten e vrasjes, Kadri Osmani tash me mbiemer te ndryshuar Kadri
Mani, dhe dy deshmoret e kombit ishin ne nje takim te Sejdi Veseli. Per kete takim e ka ditur edhe shoku i Kadri Osmanit, Behxhet Mehmeti nga fshati Turi, komuna e Bujanofcit. Problemi eshte se
Behxheti, me pseudnimin Besniku ishte spiun i UDB-se, e cila duke e ditur se Kadri Osmani eshte teper naiv ia kane servuar kete udbash te ri e « simpatik ».


Kadriu e ka perpire grepin e UDBse dhe si perfundim jane vrare dy
njerezit kryesor te Levizjes ilegale ne Kosove. Kadriu nuk eshte vrare, sepse UDB per hesapet e saja kishte me llogari ta linte te gjalle, sepse si i tille ai do te punonte per interesat e saj, siç
edhe po vazhdon te beje.


Rexhepi e Nuhiu kurre nuk do te benin nje marrezi te tille. Jo vetem kaq,
por Kadri Osmani i cytur prej Besnikut te tij udbash ka radikalizuar kerkesat
duke formuar Partine e Luftes, nje parti majtiste, maoiste dhe duke emeruar
marshall Adem Demaçin qe ishte ne burg…


Per kete poshtersi te pashembullt Kadri Osmani kurre nuk ka dhene sqarime.

Do te deshiroja ta di pse Kadri Osmani ne vend qe te merret me lufte kunder
99% te shqiptareve nuk denoncon publikisht udbashin kriminel, Behxhet Mehmeti,
i cili tash se fundit qendron edhe prapa arrestimit te 9 djemve te Lugines se
Presheves te akuzuar per « krime lufte ». Ai eshte deshmitari kryesor
i mbrojtur ne ate proces politik monstruoz.


Pse ky tradhtar i kombit nuk eshte denoncuar deri me tash eshte faji i Kadri Manit.

Do te vije dita kur populli i Kosoves do te kerkoje llogari per keto poshtersi

Por nuk eshte çudi, sepse renegati Akdri Osmani deri tash I ka nderruar lavirisht te
gjitha fete, te gjitha partite, te gjithe shoket dhe te gjithe miqte.



----------

O pseudonjeri, një Isa Kstrati është dëshmor i vrarë nëluftën e UÇK-së, e
ti si derr e përdor emrin dhe andesën elektronike “Isa Kastrati (hogoshti1981@hotmail.com)” të


dëshmorit!?!

Or llapaqen, kujt ia paske dërguar atë artikull!?! Po ne lypim me qiri e me pishë artikuj të tillë, e të mos i kaskemi botuar!?!
Paçka se unë vetëm i dërgoj, tjetërkush i boton apo nuk i boton. Revistën në 4/2009 ekemi botuar pa asnjë biografi dëshmorësh, që kemi botuar rregullisht, ama ja tash nuk patëm.


Ama për mosbotimin e një artikulli, reagimi bëhet ndryhse, jo me sharje pre rrugaçi, o pis e pizeveng.


Nëse është kjo adresë e ndonjë Soqate, Shoqata di ta zbulojë shpifarakun e ndytë: e
çfarë logjike ke përdor, o mjeran: më qenke drejtuar mua që ta botoja
artikullin tënd, dhe po të ishte botuar artikulli, unë do tëshpëtoja pa më
shpallë ti spiun, por pasi artikulli nuk qenka botuar, “logjka” jote prej qeni,
paska ardhur në përfundim se unë nuk e paskësha botuar nga frika!?!


Dil bre sheshit, o kurvë femrore apo kurvë mashkullore që fshihesh si një lavire e ndytë.

Kurse Behxhet Memetin që njoh unë, ka qenë veprimtari më i devotshëm, dhe unë nuk e di për “spiun”: po ti përse nuk e nis procedurën!?!


“Pse ky tradhtar i kombit nuk eshte denoncuar deri me tash eshte faji i Kadri Manit.”- po si e paskam penguar unë denoncimin, or lavir!?- denoncimet bëhen nga kushdo: po kush hamamin je ti o mjeran që më ngakoke “me faj”-pa faj!?!

Or ti mi i fushës e këlysh i arushës, o gjysmanalfabet, shkelës i alfabetit
tonë të shenjtë, të larë në gjak përgjatë shekujve!!


Reagmt-komentet te zemrashqiptare i boton Gëzim Marku: do ta pyesim me çfarë poste e ke dërguar?
Dhe nëse nuk t'uka btuar, ti llpaqen paske guxim të shprehësh: „E kam dergu te Zemra
shqiptare, ma mire me thane te Kurvat shqiptare”!
?!


“ardhur koha qe edhe per vrasjen e tyre te flitet pa dorashka.”- o ti o pis e flliqan e qyqan: si po fliske pa dorashka, eme maskë mbi fëtyën e pafëtyrë-mënyrë!?! Po ti çfarë rofesioni ke: Kadriu si naiv paskësh rënë në grackë të një spiuni, dhe UDB-a nuk e mbylli si bashkëpunëtor!?-në cilin rast
ke gënjyer: që unë isha „naiv“ apo „spin“ u UDB-së!?


Ke me ra në hudnlesh, vetëm nëse arrijmë të të zbulojmë.

Turp e ndot sot e mot.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi