Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njoftim/Ftesë për pjesëmarrje me referat apo kumtesë në Tryezën e rrumbullakët organizuar nga BISHZ-së

Shko poshtë

Njoftim/Ftesë për pjesëmarrje me referat apo kumtesë në Tryezën e rrumbullakët organizuar nga BISHZ-së Empty Njoftim/Ftesë për pjesëmarrje me referat apo kumtesë në Tryezën e rrumbullakët organizuar nga BISHZ-së

Mesazh nga Agim Gashi Sun Apr 11, 2010 4:13 pm




Adresa: Bern www.bishz.ch
Solothurn, 2010-04-02
Njoftim/Ftesë
për pjesëmarrje me referat apo kumtesë në Tryezën e rrumbullakët organizuar nga BISHZ-së, më 12.06.2010 në Solothurn-CH






Bashkimi i Intelektualëve Shiptarë në Zvicër, në bashkëpunim me anëtarët e sajë dhe bashkëpunëtorët e jashtëm nga mërgata dhe trojet etnike, ka zhvilluar aktivitete në shumë drejtime.





Me rastin e 11 vjetorit të çlirimit të Kosovës, në shenjë nderimi dhe respekti ndaj NATO-së në përgjithësi dhe SHBA-së në veçanti, për ndihmën e dhënë për lirinë e Kosovës, si dhe me rastin e 132 vjetorin e LSH të Prizrenit,12.06.2010,Solothurn-– Zvicër organizon Tryezë të rrumbullakët, me këto me tema bosht, që do të trajtohen.



· Strukturat e komunikimit ndërshqiptrë.

· Pozita e opozitës në Kosovë.



Ftohen të interesuarit të marrin pjesë në Tryezën e rrumbullakët , me punimet e tyre sipas temave të zgjedhura.



Secili pjesmarrës, e titullon temën sipas përmbajtjes që trajton në kuadër të temave të zgjedhura nga BISHZ-së.


Pjesëmarrja e potencialit intelektual në drejtime të ndryshme profesionale nga mërgata në Zvicër e më gjërë dhe nga trojet etnike, me punimet dhe përvojën e tyre do të kenë rëndësi të veçantë, nga këndëvështrimi intelektual dhe profesional, lidhur me trajtimin e temave në fjalë, si dhe zhvillimin e bashkëpunimin në vazhdimsi mes mërgatës dhe atdheut, në të gjitha drejtimet ku ekzistojnë mundësit e ndërsjellta.

Tryeza do të mbahet të shtunën, më 12 .06.2010, prej orës 14.00 deri në 18.00.

Adresa e saktë e vendmbajtës:
Berntorstrasse 10
4500 Solothurn-CH
Pë më shumë të dhëna kontaktoni: Abas Fejzullahi (++41) 078 718 76 45




Pjesëmarrja dhe paraqitja e referatit / kumtesës



1. Lajmërimi i pjesëmarrjes dhe paraqitja e emrit të referatit - kumtesës deri më 15.05.2010.



2. Dërgimi i referatit - kumtesës deri më 25.05. 2010, referatete ardhura pas kësaj date, s` përfshihen në program.



3.Paraqitja e të interesuarve vetëm për pjesmarrje, për sigurimin e vendeve duhet bërë deri më 06.06 2009.



Luteni që informatat lidhur me pikat 1-2 dhe 3 t'i dërgoni përmes adresës-postës elektronike në vijim
E-Mail: afejzullahi@yahoo.com , abas_fejzullahi@hotmail.com
Abas.Fejzullahi@bishz.chInternet: http://www.bishz.ch

tel. 078 718 76 45
Me respekt : Abas Fejzullahi, , kryetar
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi