Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fronti Demokratik Fdbk: Gafurr ADILI: BACA ALI ALIU-KELMENDI (PRESHEVA) PISHTAR I RIBASHKIMI KOMBETAR SHQIPTAR!

Shko poshtë

Fronti Demokratik Fdbk: Gafurr ADILI: BACA ALI ALIU-KELMENDI (PRESHEVA) PISHTAR I RIBASHKIMI KOMBETAR SHQIPTAR! Empty Fronti Demokratik Fdbk: Gafurr ADILI: BACA ALI ALIU-KELMENDI (PRESHEVA) PISHTAR I RIBASHKIMI KOMBETAR SHQIPTAR!

Mesazh nga Agim Gashi Wed Apr 28, 2010 11:28 pm

Fronti Demokratik Fdbk: Gafurr ADILI: BACA ALI ALIU-KELMENDI (PRESHEVA) PISHTAR I RIBASHKIMI KOMBETAR SHQIPTAR! 17076_101737846524241_100000640781445_49486_6162514_s


Fronti Demokratik Fdbk: Gafurr ADILI: BACA ALI ALIU-KELMENDI (PRESHEVA) PISHTAR I RIBASHKIMI KOMBETAR SHQIPTAR!



(TELEGAM NGUSHELLIMI)

DREJTUAR ATDHETARI LIBURN ALIU-KELMENDI-PRESHVA.


Vëllau e shok im i idealit kombëtar Liburn ALIU!

Jeni shumë i lutur, që në emërin t im dhe të familjes t’ ime, si dhe në emër të të gjithë anëtarësisë së gjerë të Frontit Demokratik për Bashkim Kombëtar (FDBK), në të githa trojet e Shqipërisë Etnike dhe në diasporën shqiptare, ju dhe përmes jush edhe gjithë familje tuaj të lartënderuar ALIU-KELMENDI, nga Presheva e Shqipërisë Veri-Lindore, t ’iu shprehë ngushëllimet më të sinqerta atdhetare shqiptare për humbjen e madhe që i është shkaktuar gjithë Kombit Shqiptar dhe në veçanti edhe mua dhe FDBK-së, si dhe Lëvizjes Vetëvendosje, idelogu e këshilltar permanent ka qenë pishtar i Ribashkimit Kombëtar, Baca ynë ALI ALIU – KELMENDI.

Vëllau e shoku im Liburn!


Gjithashtu, më lejoni që përmes këtij TELEGRAM NGUSHËLLIMI, t’iu ribetohem se, jeta dhe vepra e ndritur dhe e lavdishme e Bacës ALI ALIU – KELMENDI, deri në frymëmarrjen t’ime të fundit, do të jetë udhërrëfyese në rrugëtimin tonë, të FDBK-së dhe LV, drejt ribashkimit kombëtar të shqiptarëve dhe të Shqipërisë Etnike në një komb-shtet të vetëm shqiptar me emrin SHQIPËRI.


LAVDI JETËS DHE VEPRËS SË NDRITUR TË BACËS ALI ALIU!
I LEHTË QOFTË DHEU I SHQIPËRISË ETNIKE!


Shqiptarisht dhe me zemër të lënduar;

Presidenti i Frontit Demokratik të Bashkimit Kombëtar (FDBK),

Mr. Gafurr ADILI nga Kërçova.

Tiranë, më 27 prill 2010
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi