Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LSHAK shqiptar në Gjermani: Ftesë për takim letrar

Shko poshtë

LSHAK shqiptar në Gjermani: Ftesë për takim letrar Empty LSHAK shqiptar në Gjermani: Ftesë për takim letrar

Mesazh nga Agim Gashi Fri Feb 27, 2009 3:29 am


LSHAK SHQIPTAR
NE GJERMANI

FTESE PER TAKIM LETRAR

( Me rastin njëvjetorit te pavarësisë së Kosovës )


Ju ftojmë të merrni pjesë në takimin letrar të shoqatës sonë dhe të shoqatës shqiptare në Wupertal.
Gjuha shqipe ka cilësi të jashtëzakonshme: bukuri,melodi dhe lashtësi - më e vjetra ne kontinentin e vjetër.
Eshte e vogël dhe pak por...gjerat e bukura dhe të rralla janë me vlera te jashtezakonshme.

Në këtë takim letrar do të dëgjoni krijimet e autorëve tanë në mërgim...
1. Poezi - mbretreshën e letërsië
2. Prozën - motrën e saj
3. Diskutime letrare
4. Prezantimi i revistes sone letrare "Muza shqiptare".
-Do kete edhe pika muzikore dhe valle nga grupi i valleve.

Jeni të mirëseardhur!

Takimi do të bëhet më: 28.02. 2009, në orën 18-oo.h.
Në Klubi shqiptar"7 shtatori" të Wupertalit,
Hatzfelder str.12,
42281 Wuppertal
nga A-46, ausfarti : Barmen,afër shitores "Lidel" menjeherë pas
"ausfartit".(adresa eshte ne anen e majtë ne semaforin e pare,por nuk guxohet te hyhet me njehere,keshtuqe ju duhet te kaloni semaforin dhe te ktheheni dhe pastaj te ktheheni djathtas ne te njetin semafor).

Me nderime
Kryesia e LSHAKSH-ne Gjermani
kryetar,
Martin Çuni
ne emer te kryesisë
Pal Sokoli
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi