Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo...

Shko poshtë

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Empty Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo...

Mesazh nga Agim Gashi Fri Dec 17, 2010 9:56 pm

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... U1_XhaferLeci
REAGIM PER DEBATIN POLITK NE RTK
DR. HYSAMEDIN FERAJ - PUNETOR I SHIK-UT APO...
Më 09.12.2010 gazetarja Jeta Xharra, në emisionin "Zgjedhjet 2010", organizoi një debat me përfaqësues të partive politike në RTK. Zakonisht, këto debate përcillën me interes si në Kosovë, ashtu edhe në diasporë. Partitë përkujdesën që të përfaqësohen me kuadro të përzgjedhur, sepse debati është i drejtëpërdrejtë, me pyetje e përgjigje blic.
Zoti Gani Geci, përfaqësues i LDD-së, trajtoi me të drejtë e kompetencë çështjen e sigurisë, pikërisht, atë të krimit të organizuar politik dhe ekonomik në Kosovë. Zoti Geci ka guximin qytetar, është i drejtëpërdrejt dhe u referohet vetëm fakteve, vetëm të vërtetës.
Por, ndërhyrja e dr. Hysamedin Feraj, përfaqësues i "Vetëvendosjes", lidhur me vrasjet politike, duke i cilësuar si "vrasje biznesësh", ishte një rast i papreçedencë, i një vlerësimi paushall dhe shumë provokativ. Aq më keq se këtë marrëzi po e thoshte përballë njeriut me plagë plumbash politikë, Gani Gacit, me ç`rast u vranë truproja i Presidentit Rugova, Besim Dajaku dhe gazetari i "Bota sot", Bekim Kastrati. Ne i jemi mirënjohës zotit Geci, për maturinë e treguar para këti provokimi dhe provokatori, që padyshim meritonte më shumë se sa përgjigje verbale.
Prej gadi 20 vjetësh e kam përcjellur dr. Hysamedin Ferraj në shkrimet e tij kontraverse. Në fillim të viteve 90-a ishte përkrahës i flaktë i LDK-së dhe i dr. Rugovës. Botonte shkrime lavdëruese të "Bota sot". Më vonë ndërroi mendje e padron dhe filloi të sharat për ata që i kishte lavdëruar më parë. Tash botonte shkrimet tek faqja e internetit "Pashtriku.org". Nga kjo kuptohej se ishte një komunist i bindur.
Ma vonë dr. Feraj u bë islamist fanatik. Duket kontradiktore, edhe komunist edhe islamist, kur dihet se komunizmi është armik i Zotit. Ai u sul edhe kundër heroit tonë kombëtar, Skënderbeut, pse mbrojti krishterimin dhe vrau muslimanët!
Pedagogu i Universitetit të Tiranës, kandidat për deputet i "Vetëvendosjes", dr. Hysamedin Feraj, tani ka marrë mbi supe një barrë të rëndë: Të 950 vrasjet politike, të ekzekutuar pas shpine, kryesisht, në Kosovë, me përjashtim të pak rasteve në Shqipëri, gjatë dhe pas luftës, t`i shpallë si "vrasje biznesi", ordiniere!!! Lind pyetja logjike: Dr. Hysamedin Fereaj është punëtor i SHIK-ut apo pedagog?! Dyshojmë se, zotëria është njeri i SHIK-ut, ashtu siç janë flirtëruar edhe shumë të tjerë në këtë subjekt të ri politik dhe se disa prej tyre njihen mirë si të tillë.
T`i cilësosh "vrasje biznesi" vrasjen e ministrit Ahmet Krasniqi, kolonel Tahir Zemaj, gazetarin Enver Maloku, shkrimtarin dhe këshilltarin Xhemajl Mustafa, bashkëpunëtorët e Rugovës: Smajl Hajdaraj, Ukë Bytyçi, Ismet Rraci, Ekrem Rexha; gazetarët Besim Dajaku, Bekim Kastrati, Shefki Popova, Bardhyl Ajeti; oficerët e Kosharës Sabahate Tolaj, Isuf Haklaj dhe qindra luftëtarë e veprimtarë atdhetarë, është çmenduri, është marrëziu, është turp dhe tej turpit.
Një provokim i tillë publik, sikur të bëhej edhe nga një njeri i rrugës, do të ishte turp i madh, e lëre më nga një pedagog universitar. Kjo nuk mund të jetë e rastësishme. Kjo është propagandë e SHIK-ut, për të fshehur gjurmët e krimeve të shekullit. SHIK-u, aq shumë i përfolur, ka nevojë edhe për mbrojtjen e këtij pedagogu demagog.
A e kupton pedagogu grindavec islamist Hysamedin Ferraj se të 950 të ekzekutuarit në pusi, për motive thellësisht politike, kanë familje dhe farefisni, miq e dashamirë të shumtë?! A e kupton ai se sa shumë njerëz ka provokuar dhe lënduar njëkohësisht ky njeri i dyshuar, i kompleksuar dhe i çoroditur?!
Albin Kurti dhe "Vetëvendosja" e tij, e cila ka hyrë në garë për ta udhëhequr Kosovën, me premtimin e luftës kundër të keqes, veç tjerash, edhe të krimit të organizuar politik, duhet të shprehet qartë: distancohet apo pajtohet me zotin Feraj, në cilësimin e bërë për vrasjet politike gjatë dhe pas luftës? Dhe, nëse "Vetëvendosja" ka seriozitetin dhe ndjenjën e përgjegjësisë që pretendon, këtë duhet ta bëjë menjëherë. Pëndryshe, është e një mendjeje me kandidatin e vet për deputet.
Ndërsa zoti Feraj mund të përballet me situata të pakëndshme.
Xhafer Leci,
Gjermani
10.12.2010
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Empty Komentet e lexuesve te Zemrashqiptare!

Mesazh nga Agim Gashi Fri Dec 17, 2010 9:58 pm

» Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo...

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer










shpifsit Isa Mulaj
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Comment_2 a. lepaja16-12-2010, 10:30pm

Zotri Mulaj,si pas Mbiemrit uj jeni nga Isniqi i Rrafshit Dugagjinit,kam pas rast te takoj burra ne a to kulla nji koh e nji vakt,nga ato kulla ka dal Familja Boletin e cila ishe shperngul ne Mitrovic,per fat te keq nga ato kulla ke dal edhe ti (Isa)i cili shpif e genjen pergojon te gjith ata te cilet jan deshmue per qashtjen Kombetare.
por siq thot nji fjal nga i miri del i keqi e nga i keqi del i miri.
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer










Edhe nje sqarim per "Marigonen"
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Comment_2 Isa Mulaj16-12-2010, 01:36pm

Hashim Thacin nuk e pret as vera. Vetem njerezit qe jane qorru n'kry si ti mendojne se PDK do te jete ne pushtet edhe 10 vite. Une ve bast me te gjithe juve se PDK si parti e bandito-kriminelo-terroristeve nuk e kane larg ndeshkimin. as Rexhep Redogani e Sulltan Murati nuk mund ta shpetojne me.
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer










Per Isa Mulaj
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Comment_2 Marigona16-12-2010, 10:18am

Artikulli mund te jete i pshtjellt per diken po jo per te gjithe.
Derisa dikush nuk fyen e shane ka kuptim gjithcka.
Ju z.Isa i keni futur ne nje thes te gjithe si hajna, kjo tingellone shume keq. Nuk ka parti qe nuk ka hajna, sikur qe nuk ka parti qe nuk edhe njerez te ndershem.
Per hirre te gjakut te derdhur per lirine e Kosoves, nuk guxojme ti ofendojme familjaret e ndershem te heronjeve dhe deshmoreve te kombit. Nuk ka asnje parti cila nuk ka dhane heronje dhe deshmore, ndonjena me shume apo me pak, kjo edhe nuk ka aq shume rendesi.
Une nuk kam asnje arye ta urrej Albin Kurtin, por nuk mund u besoi nganjehere fjaleve te tij boshe.

"Vetem te vdekurit e kane pa fundin e luftes".

E lus Zotin qe mos te vdesin te gjithe shqiptaret.
Neve duhet te mendojme dhe punojme edhe per te gjallet.
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer










Edhe komentet e pshtjellta
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Comment_2 Isa Mulaj15-12-2010, 11:07pm

Ardhmeria e Kosoves:
Nese nuk ka PDK, LDK, AAK, AKR.
Per "Margonen" dhe luften qytetare:
Shikoj filmin Black Hawk Down, dhe aty ne fillim Platoni thote: "Vetem te vdekurit e kane pa fundin e luftes".

Une thash "Artikull pak i pshtjellt" cka edhe eshte.
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer










Hysamedini provokon nga injoranca apo bindja?
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Comment_2 Ymer Rimanishta14-12-2010, 11:00am

Hysamedini provokon nga injoranca apo bindja?
Xhafer Leci eshte nje emer i njohur per lexuesin shqiptar. Nje patriot me taban dhe veprimtar i pashoq. Per interesa kombetare ai prishe edhe miqesite private. Reagimi i tij ne media, krahas atij te Gani Gecit ne debat ( i cili na dhimbet se mbeti jashte Parlamentit, sepse ishte ze i vecante i debateve tabu-temave), eshte per cdo lavdate. Dhe kjo nuk eshte hera e pare e reagimit gjithnje me vend te zotit Xhafer Lecit.
Hysamedin Feraj, qofte nga injoranca, qofte nga bindja komuniste pedekeiste, fajesohet rende per kete provokim te poshter dhe antikombetar. Edhe barinjte, qe u mungon shume kontakti me njerez te politikes, e dine se te 950 vrasjet jane viuktima te SHIK-ut, qe eshte i shperndare ne partite e majta te komunizmit enverist-stalinian.
Zoti Isa Mulaj, si njeri i demokracise, ben nje faj te madh ne rastin e Gani Gecit dhe te Nazim Bllaces. Ganiu, nip i Bajraktarit te LLaushes, nuk shitet aq lire. CD-ja e Bllaces, qe eshte krejt e veretete, nuk eshte lavderuese per Hashim Thacin, qe SHIK-u ka identitetin kryesor me partine e Thacit. Nazim Bllaca per krimet e bera, edhe mund te kerkoje shperblim nga shefat e tij, por edhe te 100 mije euro te premtuara per koken e tij, jane deshmi se pazaret jane pjese te krimeve seriale. Cudi pse nuk e di kete djali i zgjuar dhe i guximshem Isa Mulaj?!
Vetevendosja e Kurtit mund te ishte me suksesshme, sikur kriminelet, vrasesit e shqiptareve Rexhep Selimi, Visar Ymeraj, Naser Shatri dhe rrugace te tjere te mos ishin pjese e kesaj levizjeje.
Ishallah i vijne mendet ketij populli dhe mesohet te votoje dhe krimin ta denoje.
Ymer Rimanishta, Prishtine
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer










Isa Mulaj genjeshtar i madh.
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Comment_2 Bekimi14-12-2010, 09:12am

Nga ku i keni mare ju gjithe keto infomacione o Isa Udbashi?
Vetem UDB mundet me pjelle keso genjeshtrash si ju.
Per Gani Gecin e dim te gjithe cka ka kontribuar Ai per Kosoven, po cka ke kontribuar ti more marroq, qe pergojon te gjithe ata qe i njeh e si njeh.
Vetem hija e Ganiut me te kalue kah kambet tua, ty do te bie te fikt. Mbylle ate qenef sa nuk ta kane mbyll tjeter kush.
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer










Per Isa Mulaj
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Comment_2 Marigona14-12-2010, 08:55am

PDK edhe nja 10 vjet do te jete ne pushtet, mire kane punuar dhe po punojne per vend te vete.
LDK le te pushoj edhe nja 10 vjet se jane lodh ata te shkret.
Vetevendosja le te shkruaj edhe nja 10 vjet parolla neper mure e rruge, se me parolla behet "bashkikimi kombetar"
Ti Isa psikopati me nje koment tendin ke kerkuar lufte qytetare ne Kosove!!!
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer










Zotni Isa Mulaj, ka kohë që e ke lëshuar llapen!
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Comment_2 Kadri Mani14-12-2010, 12:42am

As PDK-ja dhe as LDK-ja nuk shahen në shumës, por mund të shahen Kryesitë. Zotni Isa Mulaj gabon rëndë kur e përgojon gazetarin e revistës tonë "Shqipëria etnike", zotni Xhafer Lecin, me hajnat!!!
Unë jam i fyer perosnalisht dhe familjarisht kur përgpjohet një bashkëpunëtorë yni i devotshëm, si Xhafer Leci, i cli ka sakrifikuar aq shumë vetë dhe familja e tij; dhe tash del e përrallisë një nga ana a anës pa pas asnjë njohuri për veprimtarin tonë që shquar!
T'i dalish krah turkoshakut që ka përgojuar: Ibrahim Rugovën, Nënën Terezë, Kadri Manin... do të thotë të keshë simptome çmendie.
Vetë titullin Isai e ka gabim:"Artikull pak i pshtjellt; Disa vrasje ishin pune biznesi"- artikulli është fare i qartë- brilant! Por edhe nëse ka pas "disa" raste vrasjesh "punë biznesi", do t'i justifikosh ti me mendjeltësi e gjakdtoftësi!?
Tkurre llapen e mos përgojo kurrë më.
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer










Artikull pak i pshtjellt; Disa vrasje ishin pune biznesi
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Comment_2 Isa Mulaj13-12-2010, 09:17pm

Gani Geci eshte arkitekti i CD-se se Nazim Bllaces me urdher te Hashim Thacit. Ganiu ka shoqeri dhe eshte hasur ne takim me Gani Thacin, vellaun e Hashimit.
Nazim Bllaca ka kerkuar nja 100.000 euro nga Azem Syla shkaku i disa pazareve qe i kane pasur nderjmet vete.

Vetevendosja eshte me e mire se PDK dhe LDK. Mos deshet ju hajnat e PDK-se dhe LDK-se te mbani monopilin dhe te vjedhni deri ne pakufi? Vetem Vetevendosja ka mbetur pa u testuar. Ju hajnat e PDK-se dhe LDK-se e keni kullote dhe vjedh popullit shume, dhe e keni sjelle Kosoven ne kete zezdite. Cka po u pengon juve Vetevendosja qe don t'ia kthej Kosoven atyre qe u takon - qytetareve te Kosoves?
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer










Asdren Amiu ka bërë një koment provokativ, dhe qëllimkeq.
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Comment_2 Xhafer Leci13-12-2010, 10:50am

Vetë titulli: Artikull i mirë nga një islamist është provokativ.

Jam nga Gmica e Malësisë të Kamenicës, shqiptar me besim musliman.
Asnjëherë deri më sot nuk kam shkruar kundër besimeve fetare, nuk e urrej asnjë fe në botë. Por, i urrej terroristët, kriminelët, fanatikët e të tjerë, qofshin ata muslimanë, të krishterë...
Citat:
“Ma vonë dr. Feraj u bë islamist fanatik. Duket kontradiktore, edhe komunist edhe islamist, kur dihet se komunizmi është armik i Zotit. Ai u sul edhe kundër heroit tonë kombëtar, Skënderbeut, pse mbrojti krishterimin dhe vrau muslimanët!”

Hysen Tërpezen, legjendën e gjallë, për herë të parë e kam takuar në demonstraten e Zhenevës në Zvicër, më 31 maj 1981.
Edhe dy herë tjera në zyrën e LDK-së në Stuttgart, kurse në Heilbronn më 1998 kam marë ftesë nga organizatori z.Gani Kryeziu, ishte hera e 4-të që takoja Hysen Tërpezen.

Takimi im i katërtë me H.Tërpezen në Helibronn nuk ka qenë kuvend, siç shkruani ju por ka qenë Mbrëmje përkujtimore për dëshmorin Metush Krasniqi.
Me këtë konstatoi: Se juve nuk keni marë pjesë në ate Mbrëmje përkujtimore e ndoshta as nuk e dini ku është Heilbronn-i, por keni lexuar shkrime të mia në internet dhe nga ato keni mësuar diçka.

Sa për hoxhallarët bashkëluftëtarët e babit tim, Mulla Idriz Gjilanin dhe Efendi Haki Seremaxhen kam shumë respekt të madh.
Mulla Idrizin dhe Efendi Hakiun gjakatarët komunisto-çetniko jugosllavë i ekzekutuan dhe ua humbën pa shenja edhe eshtrat.
Unë me djalin e madh të Mulla Idrizit, Musa-in e ndjerë kam pasur biseda, si edhe me djalin e Haki Efendiut, Irfan-in.

Sa për luftën që keni përmend ju, këtu ku shkruhen komente nuk ia vlen të merrem me pseudopatriotët...
Kam qenë përkrahës i institucioneve legale të Kosovës dhe përkrahës i luftës çlirimtare.
Bashkarisht, me shokët e mi, të cilëve u kam prij mbi dy dekada në këto zona ku jetoj dhe punoj në Gjermani, kemi kontribuar për arsimin, shëndetësinë dhe luftën mbi 1 (një)milion DM.

Unë vet nuk kam marrë pjesë në luftë, por luftën e kam përkrah moralisht dhe materialisht, ndërsa njerëzit e mij kanë qenë pjesëmarrës aktiv edhe në luftë.
Asdren,
Struku atje ku je në një qoshe dhe mos debato më me mua.
Sepse ju mund të jeni një kërkushi, nuk kam kohë dhe nuk dëshiroj të merrem me ata që shkruajnë me pseudonime.
P.S.
Falënderoj dhe përshëndes të gjithë komentuseit, me përjashtim të komentbërësit me nofkën Bujar, i
cili profetin Muhamet e quan muha..t, ky nuk meriton përshëndetje.
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer










Pershendetje z.Xhafer Leci
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Comment_2 PETRIT TOSKA12-12-2010, 03:19pm

Sa i perket INFILTRIMIT te Hysemedin ferajt tek VETE-FUNDOSJA,e Komunistit Albin kurti,eshte shqyrtuar,nga te gjithe antaret e Levizjes.

E mora mendimin e te gjithe aktivisteve te Vetevendosjes,3 jave me pare dhe asnjeri nuk kishte kundershtim,ndaj pjesmarrjes se Hysemedin ferajt per DEPUTET te Kuvendit KUKULLE te Atihsarit.

Dhe kjo D.m.th se Hysamedin feraj po perdoret si VEGEL,nga 110 Aktivistet e Levizjes,vetem e vetem sa i perkete FORMULES se Bashkimit Kombetare,apo te Bashkimit te Mitrovices,mbas 10 viteve me Kosoven,dhe pastaj ndoshta edhe me Shqiperine Londoneze.

Pra sipas ZBULIMEVE te mija,ne BERTHAMEN e Levizjes,ne asnje pike nuk me del se Hysamedin feraj,eshte bashkpuntore i SHIK-ut te Shqiperis apo Kosoves.

Mbi te gjitha Hysamedini levize pa TRUPEROJE,ashtu sikur se levizin Albini,Florini,dhe Rexhep selimi.

Pra Hysamedini eshte nje njeri i THJESHTE,qe nuk ja Var askushe,permbrenda Levizjes,dhe se ai po perdoret si nje LIMONE,qe me vone te hudhet ne KOSHIN e PLEHRAVE,ashtu siq e kan ZAKON te gjithe Komunistet.

Ndersa sa i perket Fjales se tije per VRASJE INTERESI,pergjigjejen me te mire do ta ipje vetem Kryesia qendrore e LDK-se-Bujar Bukoshi dhe ata te PDK-se Xhavit haliti,se ai ishin VRASJE BIZNISI me MARRVESHJE,ne mes te dyja paleve,apo u VRAN nga dora e ZOTIT.

Ky eshte Raliteti z.Xhafer Leci,dhe JO siq paramendoni JU,ndoshta edhe pa qellim te Keq.

Pershendetje nga Kosova.
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer










artikull i mire nga nje islamist
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Comment_2 asdren amiu12-12-2010, 03:02pm

artikulli ishte i mire por nganjehere njerezit shkruajne edhe gjera qe te reflektohen tek te tjeret me interesant, xhafer leci eshte nga malesia e kamenices dhe babe, gjysh e pesgjysh i ka sikurse edhe vet te fese muslimane dhe shpesh ka ceke fjalen "islamist", mos harro as ti e as lexuesit qe rendom kapen ketu per çeshtje fetare qe ne popullin shqiptar s'kane pasur ndonje konflikt tetheksuar mes vete, islamit ne kosove po ia dim rrenjet, i lumi ai apo ajo qe herdokure kthehet tek rrenjet e veta por mos te mohojme edhe bashkeanasit e xhaferit qe si imamë ishin komandante ne front, ai i njef e ka lexua per ta sepse sikurse mulla idrizi e haki efendi sermaxhaj te rralle kem pas burra te shqiptarise!!!

Pershendetje xhader leci, te fundit here t'kam takuar ne heilbron ne vitin 1998 ne nje kuvend te nje shoqate ku ke qene i urte, i pafjale dhe deshira juaj ishte vetem fotografia me xhaxha Hysen Terpezen por lufta vinte e njerezit shuheshin e mshifeshin ose duke iu shmangur asaj me "bona 2000 markeshe"....

hysamedinat si ky si aj ishi azemi, normal se jane nana e djallit e ketu me se tepermi i kushton partise se albinit dhe ithtareve te saj e pse jo edhe neve si popull perderisa nje analfabetit si hashim thaçit iu mundesohet te jete me afer nje fitoreje duke shfrytezuar gabimet e partive tjera
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer










Zhgenjim
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Comment_2 Daniel Gàzulli12-12-2010, 02:13pm

Feraj asht i njohun si antishqiptar. Zhgenjim i plote asht "vetevendosja" me perzgjedhjet per kandate epr deputet. Nese ata arrijne vertete te shkojne ne Kuvend, do te jene nje bombe jo me sahat, por pa sahat me rrezikshmeni per te ardhmen e Kosoves.
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer










Albin Kurti eshte nje stalinist i vockerr.
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Comment_2 S.Kurti12-12-2010, 11:40am

Vetevendosaj shume shpejt do te avullohet bash si Ora e Veton Suroit.
Kjo ideologji komuniste nuk mund te kete suksese.
Vetvendosja nuk ka kurfare kapaciteti, nuk ka intelektual e as politikan e diplomat qe dine ta udheheheqin mire.
Vetevendosja ka vetem fjalamana te medhenje me parolla rrugesh.
H.Feraj ja paska futur vetes nje therre ne b... po sa ka pranuar te jete pjese e kesaj levizje rrugesh.
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer










PËRSHËNDETJE NGA HËNA!
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Comment_2 Baki Ymeri12-12-2010, 12:10am

Xhafer Lecin e kemi truproja e Kosovës demokratike në trojet gjermane, njohës i përsosur i realitetit kosovar, ndaj fjala e tij ka peshë. Po të ish i mençur Albini nuk do ta kish afruar në kotarin e tij këtë batakçi që mund të jetë vegël e Serbisë që mund ti kishte nxitur islamistët të defilojnë me Kuranin në vend të Flamurit Kombëtar në demonstratat e shkurtit, 2007, kur ranë dy viktima dhe u plagosën rreth 100 të tjerë. Sa fola me Mona Agriroaien nga Botoshani i Rumanisë e cila më tha se Albini del në vend të tretë, ishkryeministri në vend të parë ndërsa mustafallarët e antirugovizmit kosovar në vend të dytë. Pason të shohim sot në janë të vërteta prognozat e saj, dhe po qe se Albini i mençur i humb votat si pasojë e një islamisti enverist, i nominalizuar në artikullin dhe komentet respektive, le të mbushet me mend që të distancohet nga vrasësit e shqiptarëve!
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer










Dhe idioti me emer arab hysamedin
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Comment_2 Bujar11-12-2010, 10:26pm

Dhe idioti me emer arab hysamedin flet per shqiptaret ?
Ku jane shqiptaret e vertete qe lene keta haxhallare te pellasin arabisht...
Kur jane bere trima keta gabele,qe perulen 6 here ne dite duke ngrit bythen perpjete.i falen gjoja djallit allah dhe xhambazit muhamut...
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer










Sa keq kur nje puntore i Universitetit te Tiranes vrasjet politike i quan vrasje biznesesh!!!
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Comment_2 Mentor11-12-2010, 10:15pm

More Husamedin Feraj kam menduar se ju jeni nje demokrat dhe nacionalist, edhe familjarisht keni qene familje antikomuniste, por ja qe paskem gabuar shume.
Te jesh bashke me Albin Kurtin nuk je as kush tjeter veq se nje enverist stalinist.
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer










te lumte per shkrimin
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Comment_2 Albi11-12-2010, 10:09pm

Fatkeqesisht trojet shqiptare jane mbushur me anti-shqiptare, dhe si Ferraj ka me bollek. Njerez te ketij soji jane dhe do te mbeten njerez pa dinjitet dhe pa identitet.
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer

Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Spacer










Zoti Leci të lumtë
Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punëtor i SHIK-ut apo... Comment_2 Lis Qarrishta11-12-2010, 09:34pm

E lexova me vemendje këtë shkrim të thukët të z. Leci dhe e pergëzojë per guximin qytetar që ky njeri gjithmonë po ka dhe po i demaskon njerzit antikombtarë. Per këtë ta kamë lakmi dhe të them të lumtë o burr.
Ndersa efendi demagog pismagog majmun Hysamedin Ferraj them se kish me ba mirë të ketë kujdes sepse asht i zhytun thellë në mekate per veprimtarinë e ti antishqiptare, andaj kish me ba mirë me thye qafen atje në arabistan e mos të kundermon erë hurmash e salepash anadollak. Per vrasjet dhe luften ai ma mirë ta mbyll at qenefin që ka ner hund.
Vetvendosja e Albin Kurtit asht kjo , pasqyre per te janë Hysamedin Ferraj, Rexhep Selimi, Visar Imeraj, Naser Shatri e tjer kriminel dhe rrugaq, vandal e njerz banal
Kamë shpresë se populli i njef dhe nuk i fut në parlament.
Lis Qarrishta
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi