Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Me 30 janar 2011 në Berlin Akademi përkujtimore kushtuar presidentit dr. Ibrahim Rugova dhe heroit Tahir Zemaj

Shko poshtë

Me 30 janar 2011 në Berlin Akademi përkujtimore kushtuar presidentit dr. Ibrahim Rugova dhe heroit Tahir Zemaj  Empty Me 30 janar 2011 në Berlin Akademi përkujtimore kushtuar presidentit dr. Ibrahim Rugova dhe heroit Tahir Zemaj

Mesazh nga Agim Gashi Tue Jan 25, 2011 12:44 am

Me 30 janar 2011 në Berlin

Me 30 janar 2011 në Berlin Akademi përkujtimore kushtuar presidentit dr. Ibrahim Rugova dhe heroit Tahir Zemaj  Rugova%20zemaj_23
Akademi përkujtimore kushtuar presidentit dr. Ibrahim Rugova dhe heroit Tahir Zemaj

Dega e LDK-së në Gjermani në bashkëpunim me Nëndegën e LDK-së në Berlin organizon Akademi përkujtimore me rastin e pesëvjetorit të ndarjes nga jeta të presidentit historik dr. Ibrahim Rugova si dhe të tetëvjetorit të vrasjes tinëzare të heroit të Kosovës Tahir Zemaj.
Me këtë rast ftojmë të gjithë bashkatdhetarët në Berlin dhe më gjerë që të jenë pjesë e këtij evenimenti përkujtimor kushtuar dy figurave të pavdekshme të historisë më të re të Kosovës dhe të kombit shqiptar.
Akademia përkujtmore do të mbahet më 30 janar 2011 (e diel) në adresën:
Karl-Marx-Straße 141, 12043 Berlin (U-Bahn U7 - Heimathafen Neukölln),
dhe do të fillojë në orën 12.00. Pjesëmarrja juaj e nderon këtë organizim përkujtimor. Info në tel.: 0176 830 293 12 dhe 0177 764 30 52.
Këshilli Organizativ
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi