Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hajredin Kuçi mohon spekulimet se do të jetë kryeministër i Kosovës

Shko poshtë

Hajredin Kuçi mohon spekulimet se do të jetë kryeministër i Kosovës Empty Hajredin Kuçi mohon spekulimet se do të jetë kryeministër i Kosovës

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 09, 2011 6:54 pm

Hajredin Kuçi mohon spekulimet se do të jetë kryeministër i Kosovës
Hajredin Kuçi mohon spekulimet se do të jetë kryeministër i Kosovës Kuqi-090211_xx
Bota sot

Me anë të një prononcimi publik, nënkryetari i PDK-së dhe zëvendëskryeministri i Kosovës Hajredin Kuçi ka demantuar disa spekulime të medieve për gjoja mundësinë që ai të jetë kryeministër i Kosovës. “Po u drejtohem qytetarëve të nderuar të Republikës së Kosovës ndaj disa shkrimeve në media, (dy herë më parë dhe sot) ku përmendet emri im si pjesë e kalkulimeve për postin e Kryeministrit.
Dua të sqaroj opinionin publik se këto janë vetëm spekulime mediale dhe se asnjëherë me mua nuk është biseduar diçka e tillë dhe as që e kam menduar dhe as që e mendoj tani.
Unë ndihem mirë ne pozitat që kam dhe mbështes fuqishëm të nominuarin për Kryeministër nga PDK, z. Thaçi, të cilin kam pasur nderin që në emër të PDK-së ta bëj nominimin e tij. Ai është i zgjedhuri i qytetarëve të Republikës dhe i PDK-së dhe ka mbështetjen e plotë demokratike dhe Kushtetuese për këtë post.
Nuk dua të besoj se kjo është politikë për të denigruar askënd por ndoshta në vazhdën e spekulimeve mediale për çka i porosis kolegialisht të mos spekulojnë me emra të zyrtarëve të PDK-së" thuhet në deklaratën për opinion të nënshkruar nga Hajredin Kuçi.
>> Kuçi: Qeveria do të krijohet para 17 shkurtit, festës së Pavarësisë >> Komente (72)
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi