Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nazim Bllaca:Me urdhër të Fahredin Gashit e kemi vrarë Sali Gashin

Shko poshtë

Nazim Bllaca:Me urdhër të Fahredin Gashit e kemi vrarë Sali Gashin Empty Nazim Bllaca:Me urdhër të Fahredin Gashit e kemi vrarë Sali Gashin

Mesazh nga Agim Gashi Wed Mar 30, 2011 8:31 pm


Nazim Bllaca:Me urdhër të Fahredin Gashit e kemi vrarë Sali Gashin Nazim%20Bllaca

Nazim Bllaca:Me urdhër të Fahredin Gashit e kemi vrarë Sali Gashin

Teuta Rxhepi - Bota sot

Në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë ka vazhduar sot seanca gjyqësore kundër Fahredin Gashit dhe Hysri Ramës. Sot për herë të parë ka dëshmuar dëshmitari i mbrojtur i prokurorisë Nazim Ballaca, i cili një vit më parë bëri publike vetë të gjitha krimet e kryera nga ai dhe Fahredin Gashi e bashkëpunëtorë të tjerë të njohur si pjesëtarë të SHIK-ut. Fillimisht Ballaca ka dëshmuar për lidhjet e tij me Hysri Ramen me të cilin ka thënë se ka lidhje miqësore ndërsa me Fahredin Gashin lidhje shoqërore. “Me 16 qershor për herë të parë kam shkuar të Fahredinë Gashi në fshatin Divlak dhe disa ministri ishin në malet e Berishës duke përfshire edhe MB. Arsyeja ishte sepse ende kishte forca serbe që nuk ishin larguar nga Kosova në atë kohë në drenicë dhe regjionin ku dominonte forca jonë nuk kishte forca policore serbe por nuk dihej për Prishtinën. Në muajin maj dhe qershor ishin fuqizuar marrëdhëniet mes meje dhe Fahredin Gshit ku takoheshim për ditë dhe më 14 qershor me 1999 jemi marr vesh dhe më ka urdhëruar të dal të shkolla fillore e fshatit Pjetershticë përafërsisht në ora 9 jemi takuar dhe më është drejtuar më këto fjalë: “Do të shkojmë të marrim një person në pyetje jashtë shtëpisë së tij kemi shkuar rrugës dhe kemi arritur në fshatin Varigofc”.

Kemi shkuar me një shtypin që sipas traditës sonë një katëshe kemi trokitur në der dhe ka dal një person dhe kemi marrë me dhunë pasi që i kemi bërtit e kemi pyetur se ku është shtëpia e Sali Gashit. Kemi ecur në drejtim të shtëpisë së Sali Gashit jemi afruar të dera e personit në fjalë e kam ditë që po e kërkojmë Sali Gashin këtë e ka marr vesh para derës së vllahut të viktimës. Rreth 30 ose 50 metra iu kemi afruar derës së shtëpisë. Pasi është hap dera e shtëpisë i pasi ka hyrë Fahredin Gashi i dyti unë. Kemi qenë të armatosur me automatikë. Është hapur dera e shtëpisë dhe në korridor afër derës personi i parë ka qenë një femër më pas ka qenë dy vetë tjerë Gashi i pari e unë i dyti kemi hyrë në dhomën e parë në të majtë ku ishte viktima Gashi ka hyrë i pari në dhomë dhe ishte gjysmë e hapur dera na kanë thënë çka po doni e kemi kërkuar më këmbngulje ku është Salihu kjo ka zgjatur shuam shkurt ndoshta një minutë. Kemi hyrë në dhomën kemi bërë krimin viktima ka qenë i shtrirë në kauq. Më pas e kemi marrë viktimën dhe e kemi ekzekutuar” ka thënë Nazim Ballaca.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi