Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Të dielën, më 8 maj ejani e votoni në Shqipëri

Shko poshtë

Të dielën, më 8 maj ejani e votoni në Shqipëri Empty Të dielën, më 8 maj ejani e votoni në Shqipëri

Mesazh nga Agim Gashi Thu May 05, 2011 11:20 pm


Të dielën, më 8 maj ejani e votoni në Shqipëri



Të dielën, më 8 maj ejani e votoni në Shqipëri BerishaB.Morina - Bota sot
Shqipëria fton të gjithë shtetasit shqiptarë që jetojnë në Kosovë


Megjithëse nuk ka ndonjë shifër të saktë, mendohet se janë rreth 8500 shtetas shqiptar që jetojnë e punojnë në Kosovë e të cilët janë shtetas të Shqipërisë dhe që kanë të drejtë votimi në zgjedhjet në Shqipëri. Këta shtetas shqiptar janë pajisur me dokumente të shtetësisë shqiptare për faktin se periudha të caktuara kohore kanë jetuar ose punuar në Shqipëri dhe kanë plotësuar kushtet juridike që të jenë shtetas të Shqipërisë prandaj ehe kanë të drejtë vote në zgjedhjet lokale që do të mbahen në Shqipëri.

Sipas burimeve tona jo zyrtare, janë madje edhe disa zyrtarë të lartë në Kosovë të cilët tashmë janë pajisur me dokumente shqiptare dhe të cilët kanë të drejtë vote. Ky apel u adresohet atyre shtetasve të Shqipërisë që jetojnë në Kosovë që të marrin rrugën për në Shqipëri këtë të diele dhe të shprehin vullnetin e tyre për të votuar në zgjedhjet lokale në Shqipëri.

Këtij apeli të ministrisë shqiptare i bashkohet edhe akademik Mark Krasniqi i cili edhe pse në moshë të shtyrë, të dielën do të udhëtojë për në Shqipëri për të marrë pjesë në këtë ditë sa festive aq edhe të rëndësishme për Shqipërinë dhe qytetarët e saj. Mark Krasniqi fton që në mënyrë të organizuar apo edhe individualisht të gjithë shtetasit shqiptar që jetojnë në Kosovë, këtë të diele të “bëjnë mundin” e tyre dhe të marrin rrugë për në Shqipëri për të shfrytëzuar të drejtën e tyre kushtetuese që si shtetas të Shqipërisë të votojnë në zgjedhjet lokale në Shqipëri.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi