Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Akademi përkujtimore për heroin kombëtar Salih Çekaj

Shko poshtë

Akademi përkujtimore për heroin kombëtar Salih Çekaj Empty Akademi përkujtimore për heroin kombëtar Salih Çekaj

Mesazh nga Agim Gashi Mon May 09, 2011 8:42 pm

Akademi përkujtimore për heroin kombëtar Salih Çekaj 154265_104909672916176_100001914319144_37723_2071920_n
Akademi përkujtimore për heroin kombëtar Salih Çekaj

Akademia do të mbahet më 22.05.2011, me fillim në ora 12:00,

në HENNEF (afër Bonnit), Gjermani

Njoftojmë anëtarsinë e LDK, simpatizuesit dhe të gjithë të interesuarit, se Dega e LDK-së në Gjermani, në bashkëpunim me nëndegën e LDK-së në NRW, organizon Akademi përkujtimore me rastin e përvjetorit të rënies heroike të intelktualit dhe patriotit Salih Çekaj, ish-nënkryetar i Degës së LDK-së në Gjermani dhe komandant i UÇK-së.
Në akademi pritet të marrin pjes familjarë të familjes Çekaj si dhe përfaqësues nga kryesia qendrore e LDK, bashkëpunëtor e bashkëluftëtar të komandantit Sali Çekaj, familjarë të dëshmorëve e heronjëve të tjerë.
Pjësmarrja e juaj, në këtë Akademi, është një shërbim i vogël në nderim të jetës dhe veprës së madhe kombëtare, politko-ushtarake të Salih Çekajt, i cili la familjen dhe jetesën e mirë në Gjermani, për të sjellë një jetë më të mirë dhe lirin për të gjithë.
Luten të gjithë që e shohin këtë njoftim, që të e shpërndajnë në faqet e tyre, të lajmërojn sa më shumë njerzëz edhe nëpërmjet telefonit, me kushtë që të jenë sa më shumë të njoftuar të gjithë ata dëshirojn, që me pjesëmarrjen e tyre në këtë akademi, të nderojn këtë luftëtar të demokracis dhe liris së Kosovës.

Akademia mbahet në këtë adresë:
EURO PARK HOTEL HENNEF
Reutherstraße 1a-c
53773 Hennef

Për informata:
kryesia e degës Gjjermani dhe kryesia e nëndegës në NRW

kryetari i degës së LDK - Gjermani
Qazim Bajgoraliu, Tel:++49 1773491592,

kryetari i nëndegës së LDK në NRW
Muharrem Sfarqa, Tel: ++49 17667219290
Akademi përkujtimore për heroin kombëtar Salih Çekaj 228050_143436919063451_100001914319144_283563_7154801_n
Salih Çekaj
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi