Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libra të rinjë:Nikollë Loka-Gjetë Kola:Iliria Biblike-Shejtorët Iliro-shqiptar(Nga Konstandini i Madh deri te Nëna Tereze)

Shko poshtë

Libra të rinjë:Nikollë Loka-Gjetë Kola:Iliria Biblike-Shejtorët Iliro-shqiptar(Nga Konstandini i Madh deri te Nëna Tereze) Empty Libra të rinjë:Nikollë Loka-Gjetë Kola:Iliria Biblike-Shejtorët Iliro-shqiptar(Nga Konstandini i Madh deri te Nëna Tereze)

Mesazh nga Agim Gashi Thu May 26, 2011 11:37 am

Libra të rinjë:Nikollë Loka-Gjetë Kola:Iliria Biblike-Shejtorët Iliro-shqiptar(Nga Konstandini i Madh deri te Nëna Tereze)

Libra të rinjë:Nikollë Loka-Gjetë Kola:Iliria Biblike-Shejtorët Iliro-shqiptar(Nga Konstandini i Madh deri te Nëna Tereze) 17277_1240417101817_1571000246_30591218_6180706_n

Iliria, kjo toke e bekuar i dha krishterimit shume shejtore,disa prej te cileve ndikuan shume ne zhvillimin e kesaj feje dhe te qyteetrimit perendimor. Europa duhet tu jete mirenjohese iliro-shqiptareve per rolin e jashtezakonshem te disa shejtoreve ilire, qe ishin perandore si Shen Konstandini i Madh, Shen Justiniani i Madh, Shen Marciani, Atit te Kishes, Shen Jeronimit, Krijuesit te kryehimnit te krishtere "Te Deum Laudamus", Shen Nikete Dardanit, Ungjillezuesit te Galise (Frances se sotme), Shen Martinit. Gjithashtu ne kete toke te bekuar u derdh gjaku i mijera martireve, qe kisha i ka shpallur shejtore. Disa njihen dhe festohen ne dite te veçanta dhe te tjeret perkujtohen ne diten e te gjithe shejtoreve. Ne librin "Iliria Biblike" jepen shejtoret iliro-shqiptare.Nje kontribut i kombit tone per kulturen perendimore, qe na ben te ndihemi shume krenare ne mes te popujve te tjere te Kontinentit.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi