Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konsullatat e Kosovës, dokumentet personale nga 1 qershori

Shko poshtë

Konsullatat e Kosovës, dokumentet personale nga 1 qershori Empty Konsullatat e Kosovës, dokumentet personale nga 1 qershori

Mesazh nga Agim Gashi Mon May 30, 2011 10:00 am


Konsullatat e Kosovës, dokumentet personale nga 1 qershori

Konsullatat e Kosovës, dokumentet personale nga 1 qershori 400_Pllaka_400

Ministria e Jashtme e Kosovës njofton se konsullatata e Kosovës, nga data 1 qershor do të fillojnë të pajisin mërgimtarët kosovarë me dokumente personale.
Të 13 konsullatat e Kosovës nëpër botë kanë mundësi që nga 1 qershori të pajisin kosovarët që jetojnë jashtë shtetit me letërnjoftim dhe pasaporta të Kosovës.
Në komunikatën e dërguar mediave, kjo ministri thotë: “Tashmë, në Misionet Konsullore të Kosovës është montuar e gjithë teknika e nevojshme, ka përfunduar infrastruktura ligjore dhe janë dërguar aplikacionet e nevojshme për pajisje me letërnjoftime dhe pasaporta.”
Mirëpo, që tani, Ministria e Jashtme ka kërkuar mirëkuptim nga mërgimtarët në rast të ndonjë vonese apo problemi eventual teknik, pasi pritet të ketë fluks të madhë të kërkesave.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi