Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bllaca akuzon për fajësim të qëllimtë të Ramush Haradinajt në Hagë

Shko poshtë

Bllaca akuzon për fajësim të qëllimtë të Ramush Haradinajt në Hagë Empty Bllaca akuzon për fajësim të qëllimtë të Ramush Haradinajt në Hagë

Mesazh nga Agim Gashi Wed Jul 06, 2011 11:39 pm


Bllaca akuzon për fajësim të qëllimtë të Ramush Haradinajt në Hagë

Bllaca akuzon për fajësim të qëllimtë të Ramush Haradinajt në Hagë 07akuzimet_


Nazim Bllaca është rikthyer në cilësinë e dëshmitarit bashkëpunues në rastin kundër Fahredin Gashit e Hysri Ramës, për t’u përgjigjur në disa pyetje shtesë. Ai ka zbuluar detaje të reja rreth veprimtarisë së tij të pasluftës. Ashtu siç ka thënë shkurt në seancat e mëparshme, Bllaca ka lidhur Fahredin Gashin e Azem Sylën me, siç ka thënë ai, montimin e gjykimit të Ramush Haradinajt në Hagë.

Duke iu përgjigjur pyetjeve të prokurorit, Bllaca ka rrëfyer se si kishin shumëzuar një CD , përmbajtjen e së cilës e ka sqaruar para trupit gjykues. “Ajo CD ka qenë një dëshmi që Fahredin Gashi i kishte dhënë Tribunalit të Hagës , ku të gjitha krimet ia hedh Ramush Haradinajt si para ashtu edhe pas luftës”, ka thënë Bllaca , duke treguar se këto CD-ja pastaj i kishte marrë Shaban Syla dhe ia kishte dërguar Azem Sylës. “Kur u kthye, Shabani tha se e ka një mesazh nga Azem Syla, të cilin po e citoj: ‘Farukun nuk bon me ma nguc, se më duhet në të ardhmen për zhvatje”, ishte sipas Bllacës mesazhi i Azem Sylës. Krejt këto sipas tij kanë ndodhur në maj të vitit 2009.

Gjatë ditës dëshminë e tij e ka dhënë edhe Adem Salihaj. Ai ka treguar se si bashkë me Gani Gecin në shtëpinë e tij kishin xhiruar DVD-në e famshme të Nazim Bllacës, të bërë publike pastaj prej dy ish-deputetëve. “Kur ka zbrit në oborr timin, Bllaca më është drejtuar. Baca Adem, shumë paska ndërruar shtëpia e oborri. Kam qenë shumë herë këtu natën, kur kemi provuar të vrasim”, ka rikujtuar Salihaj fjalët e Bllacës.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi