Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lutfi Haziri mban vath në gjoks

Shko poshtë

Lutfi Haziri mban vath në gjoks  Empty Lutfi Haziri mban vath në gjoks

Mesazh nga Agim Gashi Mon Oct 03, 2011 9:28 pm

Lutfi Haziri mban vath në gjoks  122817600lajmetari122817600Lutfi Haziri mban vath në gjoks  122817600lajmetari12281

Lutfi Haziri mban vath në gjoks
12.09.2011

http://www.gjuhashqipe.com/lajmetari/lajmetari2.aspx?id=12929

Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe ish-ministri Lutfi Haziri, një nga figurat kyçe të partisë më të madhe opozitare në Kosovë, LDK, mban vath, por jo në vesh e as në hundë. Diku tjetër.

Paparaci i “lajmeShqip” e ka identifikuar “fshehtësinë” e Hazirit, derisa ai po i kalonte pushimet në hotelin “Tropikal Resort, Durrës”, në bregdetin shqiptar, në mesin e gushtit të sivjetmë.

Haziri, përveç miqësisë së mirë, duket të ketë të përbashkët me ish-ministrin tjetër Astrit Haraqia, edhe prirjen për të qenë politikan “trendy”, duke bartur vath.

Por, derisa Haraqia e mbanë atë në vesh, Lutfi Haziri e ka të vendosur diku tjetër, në anën e djathtë të gjoksit të tij, më saktësisht mu në majën e sisës, ashtu sikur edhe shihet në këto foto ekskluzive.

Megjithatë, Haziri ka edhe diçka tjetër. Ai në krah e ka “gdhendur” një tatuazh me simbolin e akrepit, pra diçka më shumë se sa Astrit Haraqia.

Në rininë e tij të hershme, Lutfi Haziri njihet si një “hipik” flokëgjatë, i dhënë më shumë pas aventurave, i cili i kishte lënë në gjysmë studimet në Fakultetin e Shkencave Matematike-Natyrore. Thuhet se në indeksin e tij figurojnë vetëm dy nota gjithsej.

Në karrierën politike, Lutfi Haziri ka arritur të jetë Nënkryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), kryetar i Komunës së Gjilanit, Zv/kryeministër dhe ministër i Pushtetit Lokal në Qeverinë e Agim Çekut dhe ministër i Kulturës në Qeverinë e Hashim Thaçit.

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës që në vitin 2009 gjatë fushatës për zgjedhjet lokale koalicionin PDK-LDK e krahasonte me formacionin “Guns ‘n Roses”, që ishte arritur sipas tij me marrëveshje politike në një moment të caktuar politik, ka treguar se mund të jetë i frymëzuar edhe në stilin e jetës nga ky grup i “Rock ‘n’ Roll”.

Në votimin pro apo kundër për futjen e mësimbesimit në Parlamentin e Kosovës, burime të Portalit LajmeShqip.com bëjnë të ditur se Lufti Haziri ka votuar PRO. “Lutfi Haziri ka qenë edhe në “Haxh”, derisa ishte ministër në Qeverinë e Kosovës”, ka thënë njëri nga burimet tjera të portalit.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi