Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mbahet Meshe e udheheuqr nga Prifti yne Pater Marjani

Shko poshtë

Mbahet Meshe e udheheuqr nga Prifti yne Pater Marjani Empty Mbahet Meshe e udheheuqr nga Prifti yne Pater Marjani

Mesazh nga Agim Gashi Tue Oct 11, 2011 8:20 pm

Me 16.10.2011 ne ora 12:00
Ne:Stafflenbergstr. 52
70184 Stuttgart
Deutschland


Mbahet Meshe e udheheuqr nga Prifti yne Pater Marjani

Mbahet Meshe e udheheuqr nga Prifti yne Pater Marjani 100vjetori

Mesha fillon ne ora 12


Pas meshes Famulltarit te Famullise Katolike Shqiptare ne Stuttgart ne menyre solemene i dhurohet fotoja e prezentuar me rastin e pritjes se Atit te shenjet ne Freiburg.
Foton e dorezon ambasdori yne Z.Vilson Miridta, i cili njeherit ishte edhe ideator dhe perkrahes i formes se pritejs se Atit te Shenjet ne Freiburg.

Vellezer dhe motera ju vullentmiret kultivues te tolerances dhe mirekuptimit, ju qe ne damaret tuaj keni gjakun e Rilindasheseve dhe liridasheseve tane,juve qe ne zemrat dhe mendjet tuaja u vlon atdhedashuria ju ftojme qe te merrni pjese ne kete eveniment me rendesi,ne t ecilin do te jen te pranishem edhe te gjithe pjesmarresit e pritjes se Atit te Shenje ne Freiburg .

Ju lutem konfirmoni pjesemarrejen tuaj deri me 15.10.2011


Me pershendetjet me te sinqerta:

Tahir Shabani
www.sterne-kosovas.de
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi