Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KUJTOHET POETI TAHIR DESKU-Dhe provim librash

Shko poshtë

KUJTOHET POETI TAHIR DESKU-Dhe provim librash Empty KUJTOHET POETI TAHIR DESKU-Dhe provim librash

Mesazh nga Agim Gashi Wed Nov 23, 2011 10:40 pm

KUJTOHET POETI TAHIR DESKU-Provim librash

KUJTOHET POETI TAHIR DESKU-Dhe provim librash Demush

KUJTOHET POETI TAHIR DESKU-Dhe provim librash 75729_460990817040_546432040_5949761_2362184_n

KUJTOHET POETI TAHIR DESKU-Dhe provim librash Logo_black
Shoqata e Shkrimtareve Shqiptarë në Gjermani në bashkëpunim me Shoqatën "Lichtblick" në Aachen si dhe miqtë e poetit, organizojne një orë të madhe letrare, kushtuar poetit Tahir Desku, në përvjetorin e vdekjes.
Manifestimi mbahet më 17.12.2011 duke filluar nga ora 15 në muzeun bashkëkohor të artit Ludwig Forum në Aachen, në adresën:
Jülischerstr. 97-109-52070 Aachen në sallën Speace Lufo.
Me këtë rast organizatori ka paraparë që për poezinë më të mirë të lexuar të ndahet shpërblimi Medaloni i poetit.


Në pjesën e dytë të Ores Letrare do të bëhet promovimi i dy librave të Agim Gashit:

"Epka e nderit" dhe
"Kohë e pakohë e vendit tim"
KUJTOHET POETI TAHIR DESKU-Dhe provim librash 5963_0_0_300x212_images_stories_Art-Kultur_kopertina-epokaenderitKUJTOHET POETI TAHIR DESKU-Dhe provim librash 70agimgashiballinaelibr

Për informata më të hollësishme të interesuarit mund të informohen në emër të organizatorit te: Ismet Mehmetaj, tel. 017662183269

RISI!

Njoftohen të gjithë autoret që pretendojnë në konkursin e "Medalonit" që poezitë e tyre ti dergojnë pa emër e vetëm me shifer në të adresë:

Ismet Mehmetaj
Mauerfeldchen 86-a
52146 Würselen
Deutschland


Ndersa aty që nuk arrijnë me kohë ti dergojnë, ti sjellin me vete poashtu të shifruara e të mbyllura në zarfë dhe i dorzojnë para fillimit te takimit letrar!
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi