Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bleranda Neziri:Pasaporta, shpresë për ëndrrën time më të madhe: Bashkimin Kombëtar-Letër kryeministrit Sali Berisha

Shko poshtë

Bleranda Neziri:Pasaporta, shpresë për ëndrrën time më të madhe: Bashkimin Kombëtar-Letër kryeministrit Sali Berisha Empty Bleranda Neziri:Pasaporta, shpresë për ëndrrën time më të madhe: Bashkimin Kombëtar-Letër kryeministrit Sali Berisha

Mesazh nga Agim Gashi Sun Dec 16, 2012 8:56 pm

Bleranda Neziri:Pasaporta, shpresë për ëndrrën time më të madhe: Bashkimin Kombëtar-Letër kryeministrit Sali Berisha Xxl_ber1355679732

Pasaporta, shpresë për ëndrrën time më të madhe: Bashkimin Kombëtar

Bleranda Neziri:Pasaporta, shpresë për ëndrrën time më të madhe: Bashkimin Kombëtar-Letër kryeministrit Sali Berisha Largea_ber1355679732

Letër kryeministrit Sali Berisha


I nderuari z. Sali Berisha,

Unë quhem Bleranda Neziri dhe po të lajmërohem nga Amerika e largët -Houston, më saktë në Texas. Jam studente e vitit të dytë në Universitetin e Houstonit. Tre javë më parë, lash të gjitha leksionet për një javë, vetëm që të përjetoja 100 vjetorin e pavarsisë te shtetit dhe kombit tonë të lashtë në Vlorë.

Ishte një ëndërr e shumë viteve që u realizua më në fund, falë prindërve të mi. Ajo ditë ishte dhe ka për të mbetur një ndër ditët më te bukura te jetës sime. Lum ai që kishte fatin të përjetonte atë ditë në atdheun tonë të mrekullueshëm. Kisha fatin të të shihja edhe ty për disa sekonda në makinën tënde në rrugët e Vlorës. Unë isha në makinë tjetër, në anën e majtë, shumë e emocionuar pasi përshëndesje qytetarët me dorë. Doja edhe të të takoja personalisht dhe të të tregoja që ka ende të rinj nga brezi im që i kalojnë me mijëra kilometra dhe oqeane të mëdha vetëm për të festuar ditën madhështore në vendin ku u shpallë 100 vite më parë pavarësia. Fatkeqësisht, nuk kisha lidhjet apo mundësitë për të të takuar.

Ikja nga Kosova që nga mosha 7 vjeç, largimi nga vendi im, poshtërimet nga armiqtë tanë ndaj populli tonë të pafajshëm, më kanë bërë që të krenohem me kombin tim gjithnjë e më shumë. Kemi kaluar aq shumë gjëra të rënda dhe përsëri jemi të fuqishëm, patriotë që qëndrojmë pranë njëri - tjetrit, me dashuri të pa- fundshme për kombin tonë. Jemi populli më i lashtë dhe i çmuar në këtë botë!

Kam pasur edhe një ëndërr tjetër prej shumë vitesh, që dhe unë si një shqiptare që jam në zemër, në gjak, të kem në dorë pasaportën personale të Shqipërisë sime. Por, siç duket, sipas teje, edhe kjo ëndërr e imja ka per t'u bërë realitet së shpejti! Faleminderit për këtë gëzim kaq të madh. Më në fund populli ynë po bashkohet përsëri në mënyra të ndryshme. Në zemër!

Kjo më jep shpresë, shpresë për ëndrrën time më të madhe: Bashkimi Kombëtar. E di, kam shumë ëndrra, por të gjitha janë per vendin, historinë, popullin dhe ardhmërinë tonë. Mezi pres dhe po i numëroj ditët e ardhjes së muajit Qershor. Mezi pres qe të kem shqiponjën e bukur në pasaportën time.

Faleminderit shumë për këtë shpresë, frymëzim dhe gëzim të madh.

Urime për hapjen e faqes në Facebook. Do më bëhet shumë qefi nëse më pergjigjesh ose thjesht të më tregosh qe ke lexuar sms-in time. Me nderime nga BLERANDA NEZIRI

P.s. Kjo është përgjigja që e dha Berisha publikisht në facebukun e tij: “Të dashur miq. Dje në WhatsApp më erdhi ky mesazh nga Bleranda, studente në Universitetin e Hustonit. Unë e lexova disa herë si një himn rinor i dashurisë për Shqipërinë, ndaj dhe me kënaqësi po e ndaj sot me ju në Facebook.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi