Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Në qeveri me Thaçin, unë kryeministër

Shko poshtë

Në qeveri me Thaçin, unë kryeministër Empty Në qeveri me Thaçin, unë kryeministër

Mesazh nga Agim Gashi Thu Dec 20, 2012 11:31 pm


Në qeveri me Thaçin, unë kryeministër


Në qeveri me Thaçin, unë kryeministër Largea_ramush-haradinaj_bs221356035027
Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se i ka ofruar kryeministrit Thaçi një qeveri të re, të udhëhequr nga Ramush Haradinaj.
“Mbrëmë kemi biseduar me kryeministrin Thaçi për mundësinë e një marrëveshjeje për koalicion. Unë kam i kam ofruar një qeveri të re të udhëhequr nga unë, por nuk jemi dakorduar. Këtë takim e kam kërkuar unë” ka thënë Haradinaj.
Haradinaj ka thënë nuk është si Thaçi, por më ndryshe. Ai ka thënë se vazhdon të punoj në dy drejtime: konsolidimin e AAK-së dhe në rregullimin e gjendjes në Kosovë.
Haradinaj ka thënë se ekziston mundësia që të hyjë në qeveri edhe para zgjedhjeve.
Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur në Rubikon për “jaraninë” që kishte në Hagë, duke cekur këtu se kushtet ka qenë mjaftë të mira.
Ish-kryeministri është lavdëruar se e njeh mirë gjuhën serbe.
“Kur ishim duke biseduar, ne ishim në gjendje të kuptojmë të gjithë ato që flisnin gjeneralët kroat të akuzuar në Gjykatën e Hagës” ka thënë Haradinaj.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi