Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Qendra Kulturore Shqiptare në Shtutgard-NJOFTON

Shko poshtë

Qendra Kulturore Shqiptare në Shtutgard-NJOFTON Empty Qendra Kulturore Shqiptare në Shtutgard-NJOFTON

Mesazh nga Agim Gashi Fri Nov 08, 2013 10:55 pm

Qendra Kulturore Shqiptare në Shtutgard
 Qendra Kulturore Shqiptare në Shtutgard-NJOFTON 46z11952Qendra Kulturore Shqiptare në Shtutgard-NJOFTON Studtgart
                          
 
                                N  j  o  f  t  o n
                           
Se premiera e pjesës së dytë e  filmit “Dashuria e Bjeshkëve të Nemuna”, skenarin dhe regjinë e së cilës e ka realizuar Ekrem Kryeziu,pas Tiranës , Prishtinës , Shkupit  dhe disa  qyteteve tjera  shqiptare  do të shfaqet edhe në Shtutgard të Gjermanisë
'Në kuadrin  e Pavarësia e Shqipërisë    e muajt nëntor e  organizuar  nga Qendra Kulturore Shqiptare në Shtutgard" filmi "Dashuria e Bjeshkëve të Nemuna 2" vjen si koordinim  i  shtëpisë filmike “Labia” nga Kosova dhe “Top Channel”, nga Shqipëria ,  bashkëpunim  ky i cili i cili nxori në skenë edhe pjesën e dytë të këtij filmi që i plotësoj nevojën  e porosisë   tematike nga pjesa e parë para 16 vjetëve.
Filmi ” Dashuria e Bjeshkëve të Nemuna 2” është një romancë dashuri nga kohët e shkuara në kohën tonë, i pasuruar me ngjarje të reja dhe linja të pasura dramaturgjike. Filmin  e sendërtojnë me sukses numri i shumëfishuar i aktorëve nga Kosova dhe Shqipëria.
 
Producent: Shkumbin Kryeziu & Astrit Krasniqi
 
Filmi do të shfaqet në dy orare, në kinemanë " Delphi Arthaus"  e Shtutgardit në adresën:
Tübingen Str.6
70178 Stuttgart
Shfaqja do të jetë  më datën  09.11.2013  në ora 13:30  dhe  me datën 10.11.2013 në ora 20:15
Biletat mund të sigurohen të arka në hyrje të kinemasë " Delphi Arthaus" para fillimit të filmit.
 
Njofton kryesia e Qendra Kulturore Shqiptare  në Shtuttgard,
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi