Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tronditese, NASA: Asteroid drejt Ballkanit, dy here Hiroshima.

Shko poshtë

Tronditese, NASA: Asteroid drejt Ballkanit, dy here Hiroshima. Empty Tronditese, NASA: Asteroid drejt Ballkanit, dy here Hiroshima.

Mesazh nga Agim Gashi Fri Nov 15, 2013 8:44 pm

Tronditese, NASA: Asteroid drejt Ballkanit, dy here Hiroshima.

Lajm i fundit nga NASA është Asteroid(2)tepër shqetësues për njerzimin dhe Europën. Shanset e përplasjes të një asteroidi me tokën duket se janë shumë më të mëdha nga ç’mendohej. Nga një studim i fundit rezultoi se shanset që toka mund të goditet nga një asteroid janë dhjetë herë më shumë nga çfarë ishte menduar dhe thënë deri më tani.

Shkencëtarët, të cilët studiuan meteorin “Chelyabinsk”, i cili shpërtheu në qiellin e Rusisë, shkurtin e kaluar, peshonte 12 deri në 13 mijë tonë, dy herë më shumë se sa bomba e hedhur në Hiroshimë dhe Nagasaki. Sipas revistës shkencore “Nature and Science”, risku që asteroidët e vegjël të godasin tokën po vjen duke u rritur dhe “Hiroshima” do të jetë e pashmangshme në Europën Jugë-Lindore.


Tronditese, NASA: Asteroid drejt Ballkanit, dy here Hiroshima. 1384179643-meteori_ne_hene
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi