Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lushtaku: S’jam pishman që Garda s’e nderoi ‘tradhtarin’ Ibrahim Rugova

Shko poshtë

Lushtaku: S’jam pishman që Garda s’e nderoi ‘tradhtarin’ Ibrahim Rugova Empty Lushtaku: S’jam pishman që Garda s’e nderoi ‘tradhtarin’ Ibrahim Rugova

Mesazh nga Agim Gashi Wed Jan 22, 2014 12:21 pm

Lushtaku: S’jam pishman që Garda s’e nderoi ‘tradhtarin’ Ibrahim Rugova 403x302153022foto_(3)
Lushtaku: S’jam pishman që Garda s’e nderoi ‘tradhtarin’ Ibrahim Rugova

Nuredin Lushtaku, e urren Ibrahim Rugovën deri ne palcë. Nuk ka lejuar asnjë gardist t’i bëjë nderime trupit të pajetë të Presidentit Ibrahim Rugova. Thotë se ka shumë arsye pse tetë vjet më parë veproi ashtu.

Ai ndihet krenar qe nuk i beri nder ish presidentit historik dr. Ibrahim Rugovës. Edhe njëqind herë po të kthehej koha prapa, është i bindur se njësoj s’do ta respektonte urdhërin e Agim Çekut, ish-Komandantit të TMK-së, për ta nderuar dr. Rugovën. Këtë e sqaron vet Nuredin Lushtaku ne një intervistë për "Tribunën".
Nuredin Lushtaku nuk i ka rënë pishman për veprimet e tij të para tetë vjetëve. Në vitin 2006 si komandant i Gardës së Kosovës, ka refuzuar që ushtarët e tij të bëjnë nderime pranë arkivolit të presientit Ibrahim Rugova.
Për moszbatimine e këtij urdhëri thotë se kishte shumë arsye. Lushtaku, tash zv/ministër i Diasporës, thotë se edhe në njëvjetorin e vdekjes së Rugovës, për të njëjtën arsye u pezullua./standardi.info
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi