Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

REAGIM NGA HAFIZ GAGICA:Vazhdon lufta speciale kundër presidentit historik, Dr. Ibrahim Rugovës..!?

Shko poshtë

REAGIM NGA HAFIZ GAGICA:Vazhdon lufta speciale kundër presidentit historik, Dr.  Ibrahim Rugovës..!? Empty REAGIM NGA HAFIZ GAGICA:Vazhdon lufta speciale kundër presidentit historik, Dr. Ibrahim Rugovës..!?

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 26, 2014 3:54 pm

REAGIM NGA HAFIZ GAGICA:Vazhdon lufta speciale kundër presidentit historik, Dr.  Ibrahim Rugovës..!? Shapeimage_1
REAGIM NGA HAFIZ GAGICA:Vazhdon lufta speciale kundër presidentit historik, Dr.  Ibrahim Rugovës..!?



Njëri nga spekuluesit e radhës kundër presidentit të ndjerë Dr. Ibrahim Rugova, mbrëmë në emisionin “Pa Rrottlla” na u paraqit edhe Sadri Ramabaja, i cili hodhi në opinion një spekulim të ri dhe krejtësisht të fabrikuem, me qëllim për ta dezinformue opinionin e gjerë shqiptar, shumica absolute e të cilit për 25 vite rresht e ka përkrah dhe vazhdon ta mbështetë filozofinë politike dhe kombëtare të presidentit tonë historik. 
Në cilësinë e bashkëpunëtorit, por edhe të bashkë or
ganizuesit të ardhjes së presidentit Ibrahim Rugova nga Italia në Gjermani si dhe vizitave tjera në shtetet perëndimore, distancohem dhe e hudhi poshtë spekulimin e Sadri Rmabajës si dhe shpifjet e gjithë atyre të cilët vazhdojnë me luftën speciale kundër presidentit Rugova edhe për së vdekuri të tij. 
Po ashtu, është shpifje e kulluar spekulimi i tij imagjinar, se gjoja Perëndimi në aeroportin e Romës e paskësh marrë peng presidentin Rugova që mos të deklarohet kundër UÇK-së, ngase unë kam qenë bashkë organizues me ndërkombëtarët për ardhjen e tij në Gjermani, por edhe si dhe shoqërues i presidentit, asnjëherë dhe në asnjë rrethanë ai nuk është trajtuar si “peng” nga perëndimorët siç spekulon S. Ramabaja, i cili në emisionin e gazetarit të RTK-së, Milaim Zekës, tha se “Rugova në aeroportin e Romës ishte marrë peng nga perëndimorët për të mos u deklarue kundër UÇK-së në Romë..!, një gënjeshtër kjo ogurzezë dhe e pa kapshme për një njeri që ligjëron në Universitet..!? 
Shtrohet pyetja, nëse ky “profesor” manipulon opinionin duke i ofrue fakte të rrejshme për presidentin e parë të Kosovës së lirë, Dr. Ibrahim Rugovën, si mund t’i besojnë studentet ligjëratave të tij, kur i njëjti shpif me kaq ironi dhe urrejtje kundër liderit nacional dhe figurës më emblematike të shqiptarëve në tri dekadat e fundit ?! 
Unë kam qenë në Romë si dhe në konferencën e parë për medie pas lirimit nga pengmarrja e Rugovës, nga rexhimi i Millosheviqit dhe më pas jam marrë edhe me përgatitjen e ardhjes së tij në Bonn. Andaj, kërkoj nga S. Ramabaja që të kërkon falje publike për spekulimin e tij që e bëri mbrëmë në mediumin publik të Kosovës..!
Dr. Ibrahim Rugova, në konferencën për shtyp në Romë ka kërkue me ngulm intervenimin tokësor të NATO-s për shpëtimin dhe mbrojtjen e asaj pjese të popullatës shqiptare që kishin mbetur brenda në Kosovë. 
Ndërsa, për deklaratat e tij rreth LDK-së dhe rolit të saj historik nuk ka nevojë të thuhet këtu më shumë, sepse ato janë të njohura për opinionin.

Hafiz Gagica
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi