Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR!

Shko poshtë

MARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR! Empty MARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR!

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed May 07, 2014 7:23 pm

MARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO

MARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR! Attachment


MARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR! Tito_ne_kosove_vitet_70_taMARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR! Attachment

Këto ditë u bë shumë zhurmë rreth përvjetorit të vdekjes së Ibrahim Rugovës. Varri i ti i ngjashëm me varin e Titos, në vendin ku nuk e ka vendin, u vizitua nga shumë burra si ai vet, mashtrues, parazit, pacifist, sabotator, kapitullanët e dezertor. Kush ishte në të vërtetë Ibrahim Rugova dhe me çfarë qëllimi po krijohet miti i rrejshëm për te? Cilat ishin veprat “patriotike” të tij? Ja se çka flet biografia e ti për te.
Ibrahim Rugova, si komunist-titist, aktivist i LKJ dhe si Kryetar i Komisionit për diferencim ideopolitik, pas demonstratave te vitit 1981, është marrë me diferencimin e të gjithë punëtorëve shkencor në Institutin Albanologjik, të cilët në forma të ndryshme kanë përkrahur kërkesën Republikën e Kosovës!
Pse mitizohet njeriu që morri pjesë në frontin e regjimit jugosllav kundër kërkesës për Republikën e Kosovës që nga 1981? Pastaj me akrobacione politike ai u bë PRESEDNIK i Republikës së Kosovës dhe edhe pse bashkëpunoi me Millosheviqin deri në fund. Pa dyshim se ai MITIZOHET dhe imponohet nga Brukseli si “personalitet historik” i Kosovës, me qëllim që popullit ton ti imponohet mentaliteti përulësi tij i qyqarllekut, si kulturë servile ndaj sunduesve të huaj.
Me PRESEDNIKUN Ibrahim Rugova dëshirohet të vihen nën hije nën harresë HERONJET E VERTETE TE KOMBIT SHQIPTAR që dhanë jetët e veta dhe te familjeve te veta për çlirimin e Kosovës, si Shaban, Adem e Hamëz Jashari, si Luan e Shkelëzën Hardeinaj, si Zahir Pajaziti, si Ismet Asllan Prapashtica me vëllezër e shumë HERONJË e DËSHMOR të tjerë.
Derisa me mija shqiptar u vranë, u gjymtuan, u syrgjynosen e burgosën nga regjimi i Beogradit mes 1945-1999, mes tyre edhe Adem Demaçi, Adem Rukuqi, Adem Prapashtica e tj., PRESDENIKU Ibrahim Rugova ishte i përgledhuri i regjimit, i cili kurrë nuk u dënua nga regjimi i Beogradit, bile as për kundërvajtje në komunikacion.
Ibrahim Rugova përveç punës shkencore, në Institutin Albanologjik ka ushtruar edhe një funksion politik-pushtetor, atë të sekretarit të LKJ-së në Institutit Albanologjik. Duke qenë në krye të kësaj organizate partiake, ai pas demonstratave të marsit e prillit 1981 i ka funksionalizuar platformat politike të KQ të LKJ-së për Kosovën. Si rrjedhim, në këtë situatë të jashtëzakonshme nëpër të cilën po kalonte populli shqiptar në Kosovë, Ibrahim Rugova ka pranuar të vihet në krye të komisionit për diferencim ideopolitik
Ky komision është marrë me diferencimin e të gjithë punëtorëve shkencor në Institutit Albanologjik , të cilët në forma të ndryshme kanë përkrahur apo janë solidarizuar me kërkesën për “Republikën e Kosovës”, dhe për këtë aktivitet ka shkruar edhe shtypi i kohës: “Rilindja”, ”Jedinstvo”, „Politika“ etj.
Komisionet tilla të diferencimit dërguan në burgje Mr. Halil Alidemin, Mr.Ukshin Hotin me Grupin e Intelektualëve shqiptar që nuk pranuan dënimin e kërkesës për Republikë të Kosovës, por që kanë dal në mbrojtën e sajë. LDKJ e Mr.Ukshin Hotin edhe me vonë e qoi sërish në burgjet serbe nga ku kurrë më nuk u kthye.
Kështu, ta zëmë, në gazetën „Rilindja“ të datës 30 shtator 1982 në artikullin me titull „Akademikut dr.Rexhep Qosja iu shqiptua vërejtja partiake“, Kryetari i komisionit për diferencim Ibrahim Rugova në diskutimin e vetë theksoi se „procesi i diferencimit duhet të jetë i vazhdueshëm dhe i gjithanshëm, kurse sa i përket masës së propozuar, si anëtar i sekretariatit të OTH të LK propozoj që Rexhep Qoses t'i shqiptohet masa: vërejtja partiake, sipas propozimit të grupit të punës të të dy kryesive, të cilin e kemi miratuar edhe ne“. Pra, Ibrahim Rugova nuk ka qene vetëm as gjatë atyre diferencimeve.
Po jetojmë në një kohë pa kohë kur nën sqetullën e pushtetit kolonial të Brukselit po vegjetojnë strukturat e diktaturës titiste dhe kur njerëzit e ati regjimi shpallen ”patriot” duke shkelur mbi viktimat e ati regjimi që ata i quajnë "enverist". Për fatkeqësinë tonë kombëtare në krahun e tyre dhe bashkë me ta kanë fillua bashkëpunimin me Serbinë edhe disa ish revolucionar që si pjesë e institucioneve vasale të Brukselit kanë konvertuam në reaksionar. Kështu tani ata veprojnë kundër zgjedhjes së çështjes së bashkimit kombëtar si koalicion unik titiste-ahitasarist përmes të GNS (Grupi për Negociata me Serbinë)! Ata bashkimin kombëtar e kanë ndalua me Kushtetutën e tyre të nënshkruar nga gjithë deputetët e asaj përbërje të ati kuvendi kukull.
Kjo ka mundësuar restaurimin e LKJ për Kosovën e cila po vepron me disa emra te tjerë partish politike, por me platformë të vjetër titiste. Në praktik kjo do të thotë se vetëm ka ndryshua emri i sundimit të huaj, se po te ishte çliruar Kosova me të vërtetë, ajo nuk do të mbetej e ndarë mes tri republikave sllave e e ndarë nga shteti amë. Sikur që veglat e regjimit titist nuk do të ishin brenda strukturave të pushteti, por do të dilnin para gjyqit të popullit për të dhanë llogari për krimet e veta.
Me hiperbolizimin e PRESEDNIKUN Ibrahim Rugova jo vetëm se dëshirohet të vihen nën hije nën harresë HERONJET E VERTETE TË KOMBIT SHQIPTAR që dhanë jetët e veta dhe te familjeve te veta për çlirimin e Kosovës, si Shaban, Adem e Hamëz Jashari, si Luan e Shkelëzën Hardeinaj, si Zahir Pajaziti, si Ismet Asllan Prapashticës me vëllezër e shumë të tjerë, por synohet indoktrinomi i brezave te ri me nihilizëm, kozmopolitizëm egocentrik e me dezinteresim të rinisë për fatin e kombit e atdheut.
Qëllimi është që të arrihet që regjimi diktatorial i Perandorisë Globaliste i (BE) Brukselit të ketë sa ma pak rezistence ndaj pushteti të ti diktatorial. Synohet që Brukseli t´a sundon Kosovën përmes të despotëve të korruptuar vendor duke pas sundimin absolut mbi ta. Bashkimi Evropian po e rigjeneron feudalizmin klasik me metoda moderne duke ju marr sovranitetin popujve dhe duke ua dhurua atë Mega Pronarëvem të vet, të cilët qeveritë vendore-lokale i përdorin si aparat lokal dhune të pushteti global feudal modern për shtypjen e rezistencës ndaj diktaturës së tyre.
Andaj të e afirmosh Ibrahim Rugovën dhe ata që e ndjekin rrugën e tij sot, do të thotë te afirmosh përuljen ndaj sundimit të huaj diktatorial. Ta afirmosh Adem Jasharin dhe luftëtarë e rënë dhe të gjallë të lirisë, do të thotë t`a afirmosh luftën për liri nga sundimet e huaja despotiste.
PRESIDENTIT HISTORIK TE SERBISE 

Gjeme e madhe per pak na fiku 
Rugovicin rrembeu armiku 
hengri piu e na perqeshi 
buza i shkoi deri te veshi 

Sllobodan o sllobodan per pak na bere hatane 
Hengri piu e kendoi popullin e tij harroi 
Dhe azil ne itali e kerkoj
Nga terroristat te shpetoj 

Jem dardan dhe krenar 
Ne nuk jemi Shqipetar 
Ah i mjere e bastard 
I pabese dhe lugat 

Nenat ty do te mallkojne 
Brezat ty dot gjykojne 
Mund tju fali perendia 
Sdo t'ju fal Shqiperia

O Rugove ore zagar 
Nuk te varem ne litar 
As te vrame as te prem 
Por dhe vorin ne Kosove sta lejm 

Te denoi perendia 
Keshtu e pesofte tradhetia
Me kancer ne koke te vdesin 
As nje per fare mos te mbesin

Ti coftine i Xerxes kuqe
Biri Savkes Prostitute
I ke borxh Shqiptaris 
Ti legen i Serbis.MARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR! AttachmentMARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR! Attachment
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 66
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

MARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR! Empty Re: MARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR!

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed May 07, 2014 7:34 pm

MARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR! 10299221_308276812656735_1877614703_n
Presidentja deklaron!

Sot prita në takim liderët politikë të Kosovës, me kërkesën e tyre. Më informuan për hapat që do t’i ndërmarrin në vijim për zgjedhjet e parakohshme në Kosovë. Si Presidente e Republikës së Kosovës unë do të vazhdoj të jem faktor i unitetit politik në vend dhe të gjitha veprimet e mia do të jenë konform Kushtetutës dhe ligjeve të Republikës së Kosovës.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 66
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

MARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR! Empty Re: MARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR!

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat May 10, 2014 8:15 pm

MARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR! Hashim-Thaci--007MARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR! Hashim-thaci-16_231186MARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR! Largea_hashim-thaci-6451392750065MARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR! 60748744-hashim-thaciMARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR! 560_400_hashim_thaci_rrokumMARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR! Hashim-Thaci-accusations-007
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 66
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

MARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR! Empty Re: MARRZINAT, SHPIFJET, HISTORIKE etj. FOTO-IDIOTIZMI SHQIPTAR!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi