Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Promovohet monografia “PINJOLLËT E RRUSTEM LLUKËS”, me autor Shefqet Dibrani

Shko poshtë

Promovohet monografia “PINJOLLËT E RRUSTEM LLUKËS”, me autor Shefqet Dibrani Empty Promovohet monografia “PINJOLLËT E RRUSTEM LLUKËS”, me autor Shefqet Dibrani

Mesazh nga Agim Gashi Thu Jan 22, 2015 1:00 am

Zofingen:


Promovohet monografia “PINJOLLËT E RRUSTEM LLUKËS”, me autor Shefqet Dibrani

Promovohet monografia “PINJOLLËT E RRUSTEM LLUKËS”, me autor Shefqet Dibrani 1511348_10152662968559077_2874308902421236246_n
Përurimi do të mbahet ditën e shtunë më 24 janar 2015 në Zofingen duke filluar nga ora 16:30.


 
Shoqata „SALIH ÇEKAJ“, në Zvicër, bënë promovimin e monografisë “PINJOLLËT E RRUSTEM LLUKËS”, (Shpend Shala – Rrëfime për jetën, Pinjollët e rrustem Llukës, Demë Ali Pozharin, Kosharen dhe Lirinë...), me autor Shefqet Dibrani. 

Udhëheqës: Qamil Cekaj
Për librin do të flasin: Mësuesi 
Abas Fejzullahi dhe prof. Sallah Januzi. Kurse me pika muzikore, ekzekutim në violinë vëllezërit: Arbnor e Rrezart Kuqi të cilët janë djemt e Jakup Kuqi, nga Widnau (SG).
Prezant do të jenë edhe Shpend Shala si dhe autori i monografisë. Ndërsa të ftuar janë miq dhe të njohur si dhe krijues dhe veprimtar nga regjioni dhe më gjerë. 

Ftoheni të merrni pjesë!... 

Data: 24 janar 2015. 
Ora: 16:30 
Adresa: Klubi Kosovar "DARDANIA", Bleicheweg 
4800 Zofingen
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi