Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AGIM GASHI - KUR SULMON PROVESORI I UNIVERSITETIT

Shko poshtë

AGIM GASHI - KUR SULMON PROVESORI I UNIVERSITETIT Empty AGIM GASHI - KUR SULMON PROVESORI I UNIVERSITETIT

Mesazh nga Agim Gashi Fri Apr 10, 2015 10:16 pm

AGIM GASHI

KUR SULMON PROVESORI I UNIVERSITETIT

Reagim me shka

AGIM GASHI - KUR SULMON PROVESORI I UNIVERSITETIT 11081160_10152825604854077_5807898861250176632_n

Unë nuk e njof Emin Selmanin. Kurr në jetë smë ka shkuaar ndërmend ta sshaaj apo ta ofendoj.
Ky ishte profesor.Ashtu e kishte shkruan në profilin e tij. Me profesor të tillë kemi ardhë deri këtu. 
Ky gënjen, shpif, denigron, ofendon edhe në baza fetare, edhe në baza të ndertimit konstruktiv të trupit ashtu si na ka bë Zoti, duke më quajt me epitete të ndryshme.
Mendja nuk më shkonte të grrindem me dikend. Por, „profesoret“ si tipi Emin Selmanit që ju kruhet të sulmojnë pa ju bë asgjë duke menduar se këta janë të derguarit e Zzotit me e mbrojtë fenë isslame në trojet e Arbërit.
Si mik i Sheefqet Krasniqit, i cili akoma gjendet nënë hetime për vepër kriminale, ai na i del në mbrojtje si avokaat i tij duke sulmuar këngën shqipe, duke sulmuar sharkinë si instrument i folklorit e duke u sillë idiotikisht perfid, duke të lavdruar kishe, e duke ofenduar.
Në një anë lavdërohet se gjojaa kenkaa profesot i Universitetit, thotë se është baba i tre dësshmorëve-Ju lutem ata që e njofin ta konfirmojnë se a është baba i tre dëshmorëve apo rren si Shefqet Krasniqi e si shumë të tillë që usshqehen me parat e gjakosura.
Njerzit e tillë na moren në qafë.Policia i toleron, sepse edhe policia u krymbë me vvirusin „shefqetian“, që sdinë se atdheu duhet të jetë mbi të gjithat.
Ofendimi i në baza fetare duke më qquajtur „bothë e Bibles“, e tregon fare mirë urrejtjen nda kombit tonë, kultures shqiptare dhe çdo gjëje që frymon e vepron shqip.
Unë se kam dertin pse më ofendon mua, këngën time, veprrimtarinë dhe sharkinë time që mban plumbat e kufirit Maqedoni-Shqipëri, dhe atë në kohraat më të vështira, por brenga ime është se profesorët ee ttillë, pos kravates asgjë në vete nuk kanë aarssimore dhe edukative.
Spo mundem më, se jeni bërë shumë, por publikisht po ta them o „profesor“ dhe „baaba i tre dëshmorëve“ se me të vërtetë ishe IDIOT , ANTIKOMBËTAR dhe ANTIZOT!

___________________________________
Ja dialogun që e filloi „Profesori“ i universitetit dhe „baba“ i tre dëshmorëve i cili e nisi i pari pa i bë asgjë:

12:37.PD
Emin Selmani
Ku je Agomir Dashi!
Si jeni? Si po kaloni në jetën e përditshme? Si nuk të vjen turp të flasish për njerëzit që e duan Zotin e vërtetë dhe atdheun dhe ishin ball për ball me armikun kurse ti ike ne Gjermani dhe kinse e dua atdheun i këndon disa " këngë ". Nuk di a mund të quhen këngë apo poqavra të mykura me atë sharki si kac e rasojit!
Të fala! Ndihem shumë i privilegjuar! Miqsisht i juaji Emin Selmani!

__________________
Sot
Agim Gashi
8:42.PD
Agim Gashi
Po çka kenkëshe ti more Emin.Unë ste njof por ti keenkeshe ahmaak.Kishe po te nderoj e kendej ta rras sa krahi.Me ke dhene shkas ta shkruaj nje shkrim ne gazeta, ta qes kete "selamin" tend ee te shiqojme cka po behet.Sharkiaa ime kendoi per shum njer qe Kosoven e lane me gjak.E ta nese te pelqen sharkia arabe, shko ne arabi o i marr.Po cili keenkaa aai qe paska qene ball perbaalle me armikun? Ti a Shefqeti? Mu keni perzi tash por une isha ballee armikut 200 vjet paara juve.Kur vuaaja ne kazametet serbe bashke me mbar familjen, ju isshit mik me shkije, kur me vritej djali mua 17 vjeçar, ju hajshi darka me shkije.Leri more keto propogaanda te mykta se jeni myk krej duke hanger bvuken e Dardanise e mendjen ne Arabistan!
____________________________
Sot
Emin Selmani
8:01.MD
Emin Selmani
Përshëndetje Z.Agim! Si jeni? Si po kaloni në jetën e përditshme! Kam respekt shumë të madhë për juve si një këngatarë hajvanë,paganist , budall njeri që nuk dinë që ZOTI të ka krijuar dhe atë duhet të falenderuar dhe askënd se kanë krijuar gurt dhe statujat por për ty nuk ësht

_________________
8:03.MD
Agim Gashi
Hajt shko në djall. Ti respekt a?Ti ske respekt as për veten.Te je njeri shumë perfid?

_______________________
Emin Selmani
2015-04-10 8:06.MD
Emin Selmani
nuk është qudi sepse as me shkru nuk po dishe! Po ti po i bojshe qef veti që diqka di edhe e mer atë sharki si kusi që kurfar melodie nuk ka në te! Përball shkaut ishte Shefqet Krasniqi sot veteran i ushtrisë në brigadën e Agim Ramadanit o i budalluar! Ti nuk ishe kërkund por ishe nëpër kampet e Gjermanisë dhe i vjedhe disa këngë të rapsodëve të mëhershëm kosovarë! Unë 3 djem i kam të vrarë në luftë por Zotit i lutëm që atä të jenë në Xhenet se për Lirinë atdheut kush vdes me fjalën e Allahut për atdhe ai është në lulat e xhenetit! Unë jam një ndër themeluesit të LDK - SË dhe ti më quan tradhëtarë? Tradhëtar je ti vet bre berllog!
Emin Selmani

_______________
2015-04-10 8:06.MD
Emin Selmani
KRYT E MADH E KIE BILE MA TE MADH SE SHARKIA!

___________
Agim Gashi
8:11.MD
Agim Gashi
Po idiot kenkëshe more pis. Nëse ti në shpirtin tënd ke vetëm 1% të mmusllimani me gjithë atë Shetin tënd, ta dini se edhe Mao Ce Duni ishte musliman. Shko në djall. 
Ti definitivisht ishe IDIOT!
_______
Emin Selmani
2015-04-10 8:14.MD
Emin Selmani
mos me quaj o matufi plak idiot se allahu ka per të vrarë o pagan primitiv
o buthë e bibles
Ti Mao Ce Duni ka qenë muslimanë sikurse ti! Por ti je një armik i madhë i fesë muslimanë përse ashtu? Vallë a pritonë ti të ngrihesh për ta falë sabahun për shkak të barkut tënd?

____________________________
Agim Gashi
8:20.MD
Agim Gashi
Idiot më i maadhi, shpifës, rrenc, kriminel, anntifetar e antzot. Ti në vend me ba bashkim të feve e popullit tënd.Ku është tolerancaa fetare?
Ti je armik i popullit sshqiptar.Ti je idiot dhe ttraadhëtar. Ti e do muzikën arabee e jo sshqiptare, ti e ISIS-in sepse ke haanger paare te gjakosura.
PIS!

_____________________________
Emin Selmani
2015-04-10 8:26.MD
Emin Selmani
Idiot ma të madhë se ti nuk ka në Kosovë/Gjermani hiq. Ti je përqarsi i vërtetë sepse ti je duke e kritikuar fenë Islame duke e quajtur fe e terrorizmit e kështu më radhë duke mos menduar se 95 përqind të popullatës shqiptarë në Kosovë janë deklaruar se janë muslimanë. Armik i vetëm je ti sepse lehtë është me këndue sikur pela larg atdheut kurse unë prej vitet e 70 - ta punova dhe punoj si profesor në Universitet! Unë nuk e di muziken arabe por as muzikën tëndë por e dua muzikën folklorike të pastër të mirëfillt burimore siq ishin këngatarët Salih & Feriz Krasniqi, Rizah Bllaca e jo kukuvajka si halla që janë ndjellakeqe të popullit apo kobzeza që krahasohen me orlat e zi që kur ngordhë ndonjë kafshë ata shkojnë dhe ushqehen me te edhe këngatari i keq siq je ti këndon këngë në nivelin e fëmijëve të klases se 3:e ndoshta edhe të klasës të parë parashkollore!

_____________________________
Agim Gashi
8:30.MD
Agim Gashi
Ti je vetë IDIOT.Me profesoret si ti ne sot jemi ku jemi.
As me i ruej derrat ste kisha lane!

__________________
Emin Selmani
2015-04-10 8:36.MD
Emin Selmani
Vallahin ma idiot se ti nuk lind ma nana tuk lind djelli e praron hana ma ahmak tybe se Agim Gashi se bon nana! Me profesorët siq ishim ne, në ishim patriotët të vërtetë që kurrë nuk iu dorëzuam pushtetit Jugosllav edhe pse presioni ishte i madhë kurse ti e bajte bothen dhe ike bre mangup!

___________________________
Agim Gashi
2015-04-10 8:38.MD
Agim Gashi
A ma njef veprimtarinë time ti?

_________________________________
Emin Selmani
2015-04-10 8:40.MD
Emin Selmani
Veprimtari e jote është siq kanë thënë pleqët fol e rruj voe

_________________________________


Dhe në fund "profesori" i universitetit më komponoj edhe këngë për mua çka e falenderoj!


KËNGË PËR AGIM DASHIN!

AGIM GASHI KUKUVAJK E MALIT,
KËNDON KËNGË,
ME VARGJE PA MELODI,
MË ZË T´ TRASHË,
E SHARKI TË MADHE SA NI KUSI.


SHARKIA E MADHE,
BARKUN E TRASHË,
GJYSËM MJEKRE SI CJAPI KUR HANË SANË,
E SHKON N´TORISHTË DHE PËRTYPET,
ZËRIN DHE PAMJEN E AGIMIT, THELLË MA KUJTON!


KËTË " RAPSOD " TË SHARKISË,
QË UA MBATHI KËMBËVE DHE IKU ME PRAPANICË,
DREJT RRUGËS TË GJERMANISË,
ATËHERË NUK IA MBAJTI TË QËNDROJ,
NË ATDHE TË DARDANISË,
POR ME SHARKI SA NJE KUSI,
THUR VARGJE TË MJERUESHME,
KINSE PO IU KËNDON TRIMAVE TË LIRISË!


GJERMANI, MOJ GJERMANI,
E MJERA TI PËR KËTË RAPSOD,
QË E KE BRENDA ME ATË ZE TË TRASHË,
QË RAPSODËVE TË MIRËFILLT,
NUK U AFROHET AS TE THEMBRA!


Emin Selmani/
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi