Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Unë, Kryetare e LDK’së

Shko poshtë

Unë, Kryetare e LDK’së Empty Unë, Kryetare e LDK’së

Mesazh nga Agim Gashi Sat May 23, 2015 12:38 am

Unë, Kryetare e LDK’së
Vjosa Osmani thotë se kandidon me synim që të kthejë LDK’në si parti e parë, që PDK të kalojë në opozitë, që Hashim Thaçi të mos bëhet President sepse “nuk i bën nder vendit”.

Unë, Kryetare e LDK’së Vjosa-osmani1-637x424

Vjosa Osmani, deputete e LDK’së, ka vendosur të jetë kandidate për Kryetare të LDK’së, kur partia të zgjedhë kryetarin, në Kuvendin e Përgjithshëm. Osmani është deputetja më e votuar femër në Kosovë.
Ajo ka thënë në KTV se kandidon me synim që të kthejë LDK’në si parti e parë, që PDK të kalojë në opozitë si dhe që Hashim Thaçi të mos bëhet President sepse “nuk i bën nder vendit”.
Deri më tani tre kandidatë kanë shprehur publikisht qëllimet e tyre për t’u zgjedhur kryetar.
Kryetari aktual Isa Mustafa ka thënë se e do edhe një mandat, sepse “është normale që Kryeministri i vendit të jetë kryetar i partisë qeverisëse”, duke nënkuptuar kështu vazhdimësinë politike të partisë.
Ish Kryetari i LDK’së dhe ish Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, po ashtu ka shpallur publikisht qëllimin që të kandidojë për kryetar të partisë. Si Osmani, edhe ai avokon ndryshimin. (politiko.net)

- See more at: http://politiko.net/une-kryetare-e-ldkse/#sthash.oQLt3aS3.dpuf
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi