Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Per ju gra dhe vajza

Shko poshtë

Per ju gra dhe vajza Empty Per ju gra dhe vajza

Mesazh nga Agim Gashi Tue Jun 23, 2009 3:27 pm

Kanditatja e PLL
Zhaneta NDREGJONI

Pedagoge ne Fakultetin e Ekonomise ne Universitetin e Tiranes dhe ate te Prishtines.
Master ne fushen e Marketingut prane fakultetit Ekonomik Tirane
Audit i certifikuar nga Ministria e Finances
16 vjet eksperience ne fushen e menaxhimit te Biznesit privat dhe institucioneve shteterore
Menaxhere e suksesshme ne shume projekte me donatore nderkombetare si USAID, Banka Boterore etj.
Kryetare e forumit te gruas ne PLL.

Per ju gra dhe vajza 9jj8mo Vij nga nje familje patriotike dhe arsimdashese nga Permeti, e lindur ne Tirane me 21 shtator1967. E martuar ne nje familje fisnike dhe me tradita patriotike dhe humaniste nga Dibra, familja Ndregjoni e njohur per qendresen ndaj diktatures komuniste dhe ne lufte ndaj fashizmit, nazizmit dhe shpetimin e hebrejve gjate luftes se dyte boterore.
Kam 2 femije vajze dhe djale.
Babai im, daja im dhe vjehrri im jane denuar nga regjimi komunist, si kundershtare dhe disident politike. Per tu theksuar qe vjehrri im Imer Ndregjoni ka qene ne administraten e larte te Mbreterise Shqiptare, luftetar ne rezistencen ndaj fashizmit me 7 prill 1939, si dhe ne lufte kundra nazizmit dhe komunizmit. Me ardhjen e demokracise, per vlerat, patriotizmin, dhe qendresen qe ka bere ndaj diktaturave fashiste, naziste, dhe komuniste, Presidenti i Republikes e ka nderuar me ’”Medaljen e Arte te Shqiponjes” dhe qyteti i Dibres i ka dhene titullin “Qytetar Nderi”. Po ashtu, Keshilli Bashkiak i Tiranes ka emertuar nje rruge ne kryeqytet me emrin “Imer Ndregjoni”

Une Zhaneta Ndregjoni ju ftoj te votoni per mua sepse :
Jam e treat ne listen e PLL ne qarkun e Tiranes dhe dua t’i garantoj votuesit e mi:

- Se do te jem nje ze perfaqesues ne percimin e tyre ne Parlamentin e ardhshem te drejtesise se qytetarit, per te ndryshuar jeten e tyre ekonomike me programe konkrete si nje nene por edhe si nje pedagoge, ekonomise dhe menaxhere e sukseshme.

- Dua t’ju siguroj votuesve te mi se do te luftoj per femijet e tyre qe te kene ndihmen arsimore dhe infrastrukturen perkatese qe keta femije te jene shpresa e madhe e se nesermes.

- Zeri im do te jete per ju gra dhe vajza te zones rurale qe jeni vendosur ne Laprake, nje ze ku do te mbrohen te drejtat dhe lirite tuaja. Do te jem nje ze nene, nje ze gruaje, nje ze intelektual ne sherbimin tuaj edhe si bije permeti por dhe si nuse dibre dhe nje moter tiranase.

- Katergrykasit e mij dibrane, gramshiotet, matjanet, permetaret tiranasit ... me besoni se une do te punoj per ju, jo per nje mandat deputeti ne favorin tim, pasi une e kam krijuar dhe rregulluar jeten time ekonomike me arsimimim universitar dhe akademik qe kam kryer por edhe me profilin tim profesional.

- Une dua t’ju siguroj se perfaqesimin tuaj ne parlament nuk e shoh si nje privilegj por nje obligim kombetar per t’i sherbyer vellezerve, motrave, bijve dhe qytetareve te kombit tim me moton e te madhit shtetformues “Atdheu mbi te gjitha”

Une garantoj:
Profesionalizem dhe dinjitetin e femres vizionare
Vitalitetin dhe familjen dinjitoze
Ekuilibrin dhe harmonine sociale
Korektesine dhe transparencen publike
Civilizimin dhe respektin ndaj vlerave qe trashegojme ne histori dhe shtetformim.
Thjeshtesine dhe perulesine pa harruar se nga vijme dhe kujt i perkasim.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi