Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KMDL e UÇK-së, paralajmëron protesta

Shko poshtë

KMDL e UÇK-së, paralajmëron protesta Empty KMDL e UÇK-së, paralajmëron protesta

Mesazh nga Agim Gashi Tue Jun 23, 2009 10:11 pm

KMDL e UÇK-së, paralajmëron protesta

Reagim nga Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Luftëtarëve të UÇK-së



[img:1a9b]http://www.botasot.info/te_vogla/brand[1].JPG[/img:1a9b]

Duke pasur parasysh gjendjen e rënd ë të gjitha kategorive të dala nga Lufta e UÇK-së.
Duke parë se Institucionet e Republikës së Kosovës nuk po merreni seriozisht me këto kategori për t’i mbrojtur me ligj. Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Luftës të UÇK-së, disa herë ka kërkuar në forma të ndryshme, si së protestuari e deri në grevë urie së fundi, ku me datë 17.04.2009, u arrit Marrëveshje që këto kategori përfundimisht të mbrohen me Ligj.
Duke filluar nga 1 Korriku, duket se këto kërkesa dhe kjo marrëveshje me Institucionet e Republikës së Kosovës, nuk ka filluar së zbatuari dhe si Këshillë nuk kemi marr kurrfarë përgjigjeje, pse nuk kanë filluar këto kërkesa të zbatohen ne bazë të Marrëveshjes, ne si KMDL të UÇK-së, ju informojmë se shumë shpejt do të dalim së demonstruari në Kërkim të Drejtave tona.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi