Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plagoset me thikë kandidatja për kryetare në Gjermani (Foto)

Shko poshtë

Plagoset me thikë kandidatja për kryetare në Gjermani (Foto) Empty Plagoset me thikë kandidatja për kryetare në Gjermani (Foto)

Mesazh nga Agim Gashi Sat Oct 17, 2015 7:14 pm

Plagoset me thikë kandidatja për kryetare në Gjermani (Foto)
Plagoset me thikë kandidatja për kryetare në Gjermani (Foto) Largea_henriette-reker-die1445080652


Një ditë pas zgjedhjeve në Këln të Gjermanisë, është plagosur rëndë me thikë kandidatja e pavarur Henriette Reker. Ajo u plagos rëndë në laring, por është jashtë rrezikut për jetë.
Nuk dihen motivet e sakta të agresorit, 44, por mediat mendojnë se ka të bëjë më politikën e refugjatëve. Bild raporton se gjatë sulmit agresori ka britur: “Unë duhet ta bëj. Unë ju mbroj të gjithëve”, transmetonBOTA SOTPlagoset me thikë kandidatja për kryetare në Gjermani (Foto) Arrow-10x10.
Përveç kandidates ai plagosi edhe tre të tjerë, një politikane të CDU, një të FDP-së dhe një grua që rrinte afër tyre. Tragjedia ndodhi në pazarin publik të Achenit. E gjithë politika gjermane është e shokuar nga ngjarj. Sipas tyre, sulmi ndaj saj ishte agresion ndaj vlerave demokratike dhe kundër gjithë gjermanëve. /Bota sot
Plagoset me thikë kandidatja për kryetare në Gjermani (Foto) Pla2525
Plagoset me thikë kandidatja për kryetare në Gjermani (Foto) Pla25251
Plagoset me thikë kandidatja për kryetare në Gjermani (Foto) Pla25252
Plagoset me thikë kandidatja për kryetare në Gjermani (Foto) Pla25253
Plagoset me thikë kandidatja për kryetare në Gjermani (Foto) Pla25254
Plagoset me thikë kandidatja për kryetare në Gjermani (Foto) Pla25255
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi