Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Francezët bombardojnë “kryeqytetin” e Shtetit Islamik

Shko poshtë

Francezët bombardojnë “kryeqytetin” e Shtetit Islamik Empty Francezët bombardojnë “kryeqytetin” e Shtetit Islamik

Mesazh nga Agim Gashi Mon Nov 16, 2015 10:35 am

Francezët bombardojnë “kryeqytetin” e Shtetit Islamik 6af47-syria-735x400
Francezët bombardojnë “kryeqytetin” e Shtetit Islamik

Nën 15, 2015 

LAJMI KRYESOR



Bombardime në “kryeqytetin” e Shtetit Islamik nisën pak më parë avionët francezë, sipas të dhënave të Ministrisë së Mbrojtjes të Francës.
Deri më tani, avionët francez kanë goditur qytetin sirian Pakala me të paktën 20 bomba. Në kompanitë franceze përfshirë 10 avionë luftarakë.
Nga bombardimet është goditur qendra e kontrollit dhe administrimit të xhihadistëve, si edhe qendra e furnizimit dhe trajnim të ushtarëve.
Sipas ministrisë franceze, është sulmi më i madh i Francës në Siri deri më sot. Avioni filluan të koordinuar nga bazat franceze në Emiratet e Bashkuara Arabe dhe në Jordani.
Operacioni u krye në bashkëpunim me forcat amerikane.




Franca sulmon masivikisht Al Rakkën (Shikoni çfarë shkruan nëpër bomba!)


Francezët bombardojnë “kryeqytetin” e Shtetit Islamik Largea_largea_avionet-francez14476259401447627518


Pas sulmeve barbare në Paris, ka filluar një intensifikim i sulmeve ajrore në al Rakka, që de fakto është edhe kryeqendra e Shtetit Islamik.
“Franca ka shtuar sulmet ajrore ndaj Shtetit Islamik dhe tani sulmon masivikisht mbi Rakkën,” shkruan AFP, duke u mbështetur tek informacionet e ministrisë së brendshme franceze.
Sipas deklaratave të presidentit francez, François Hollande, ata kurrë nuk do mposhten e frikësohen nga terroristët e huaj.
Në fotografinë e publikuar në Twitter, shikohen bombat ajrore me mbishkrimin “From Paris with love” (Nga Parisi me dashuri), që realisht do përdoren kundër militantëve të ISIS në Rakka./Bota sot

Francezët bombardojnë “kryeqytetin” e Shtetit Islamik Largea_2-w-650-c-0-bild1447623045

Terrori në Paris/ Cilët janë dy vëllezërit që organizuan sulmet

Francezët bombardojnë “kryeqytetin” e Shtetit Islamik Franca%20sulmon%20masivikisht

Francezët bombardojnë “kryeqytetin” e Shtetit Islamik Franca%20sulmon%20masivikisht1
Francezët bombardojnë “kryeqytetin” e Shtetit Islamik Franca%20sulmon%20masivikisht2

Francezët bombardojnë “kryeqytetin” e Shtetit Islamik Franca%20sulmon%20masivikisht5
Francezët bombardojnë “kryeqytetin” e Shtetit Islamik Franca%20sulmon%20masivikisht4

Francezët bombardojnë “kryeqytetin” e Shtetit Islamik 2E702FE700000578-3319696-Francois_Hollande_has_already_spoken_out_against_ISIS_confirming-a-81_1447629085331
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi