Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AGIM GASHI - PROPOZIMI IM NGA SHTRATI I SPITALIT PËR UDHËHEQJEN KOSOVARE

Shko poshtë

AGIM GASHI - PROPOZIMI IM NGA SHTRATI I SPITALIT PËR UDHËHEQJEN KOSOVARE Empty AGIM GASHI - PROPOZIMI IM NGA SHTRATI I SPITALIT PËR UDHËHEQJEN KOSOVARE

Mesazh nga Agim Gashi Sun Dec 06, 2015 10:45 pm

AGIM GASHI - PROPOZIMI IM NGA SHTRATI I SPITALIT PËR UDHËHEQJEN KOSOVARE 12347763_10153308061389077_3105308874640523353_n
AGIM GASHI


PROPOZIMI IM NGA SHTRATI I SPITALIT PËR UDHËHEQJEN KOSOVARE


(Do të ishte mirë të punoni për atdheun)

Kërkesat për bisedime e për ulje tensionesh janë mëse të domosdoshme. 
Por, sot në Kosovë ska njerz kompetent që mund ta kerkojnë bisedimin, as nga pozita e as nga opozita. Këtë smund ta bëjnë as nga e drejta demokratike për bisedime, as nga e drejta kanunore e as nga pozitat që sot i mbajnë njerzit e involvuar në këto konflikte brendashqiptare e të cilat po e dëmtojnë deri në pafundësi shtetin dhe kombin. Nuk e kanë të drejten sepse janë vetë fajtor për gjendjen e krijuar dhe se të hhasmuarit duhet ti pajtojnë të tjeret.
Bisedimet të cilat duhet të ndodhin shumë shpejt, poqëse dëshirohet shpëtimi i atdheut, duhet të mbahen kështu:
-Caktohet një komision i cili do ti udhëheqin bisedimet;
-Sëpari duhet bërë pastrimi u rrugës për bisedime: lirimi e të gjithë të burgosurve dhe mosndjekja policore e aktivistëve të opozites;
-Bisedimet duhet të udhëheqen nga njerz jo partiak, atdhetar dhe njohes të gjendjes së krijuar në bashkpunim të ngushtë me amerikanët dhe evropianet. Pra, komisioni duhet të jetë nderkombëtaro-kosovar;
-Pas caktimit të dates së bisedimeve, do të caktohet vendi, do të ishte mire jashtë shtetit, dhe pastaj do të dergoheshin ftesat.
-Bisedimet do të zgjatnin derisa të mirren veshë definitivisht për ndertimin e shtetit, natyrisht me dhimbje, për mos armiqësi të mëtejme, për pajtim total, për formimin sa më të shpejtë të Gjyqit special, të terheqjes së menjëhershme të nënshkrimeve për Zajedincen dhe Demarkamarkacionin dhe rifillimi i bisedimeve të reja me Serbinë nga komisione kombëtare e jo partiake.
-Për luftimin e krimit, korrupcionit, hajnisë, padrejtsive e deri te konfiskimi i pasurive të vjedhura shtetit dhe popullit;
-Reforma të reja gjyqsore, policore dhe hetimore;
-Caktimi i një[url=#58117187] dateAGIM GASHI - PROPOZIMI IM NGA SHTRATI I SPITALIT PËR UDHËHEQJEN KOSOVARE Arrow-10x10[/url] për zgjedhje të reja;
-Nënshkrimi i arritjes së marrveeshjes do të bëhej në mënyrë solemne dhe në prani të mjeteve të informimit me qëllim që marrëveshja të ketë ndikim edhe tek populli i hasmuar.
Kjo do të ishte pajtimi historik i popullit shqiptar në Dardani.
Ma merr mendja se me një marrveshje të tillë, politikanet do ti lanin disa mëkate që ia shkaktuan këtij atdheu e këtij populli të vetërobëruar.
Koha është që edhe Kosova ta shijoj pakë liri.

06.12.2015
Düren
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi