Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Flet Reshat Alija, motra e të cilit e pa vrasjen e Enver Malokut: Doruntinë, tregtove me gjakun e babës tënd! Turp!

Shko poshtë

Flet Reshat Alija, motra e të cilit e pa vrasjen e Enver Malokut: Doruntinë, tregtove me gjakun e babës tënd! Turp! Empty Flet Reshat Alija, motra e të cilit e pa vrasjen e Enver Malokut: Doruntinë, tregtove me gjakun e babës tënd! Turp!

Mesazh nga Agim Gashi Sat Feb 27, 2016 4:48 am

Flet Reshat Alija, motra e të cilit e pa vrasjen e Enver Malokut: Doruntinë, tregtove me gjakun e babës tënd! Turp!


Flet Reshat Alija, motra e të cilit e pa vrasjen e Enver Malokut: Doruntinë, tregtove me gjakun e babës tënd! Turp! Largea_doruntina1456529114


Pas zgjedhjes së Hashim Thaçit president, ka reaguar edhe Reshat Alija, motra e të cilit kishte qëlluar në momentin kur kishte ndodhur vrasja e babit të Doruntinë Malokut, Enveri, e cila sot e votoi Thaçin për presidnet. Alija në një shënim në Facebook ka thënë se sot Doruntinë Maloku tregtoi me gjakun e babit të saj.
“Turpi qoftë me ty, që tregtove me gjakun e babës tënd”, ka shkruar Reshat Alija.


Shënimi i plotë:


Mesazh publik për Doruntina Malokun, të bijën e Enver Malokut që sot i mundësoi Hashim Thacit të zgjidhet president.
Doruntinë,
E gjithë shoqëria jonë në Kosovë është e njoftuar për vrasjen e veprimtarit Enver Maloku- babait tënd.
E gjithë shoqëria kosovare e di që edhe sot 17 vite pas, nuk dihet dorasi që kreu atë vrasje.
E gjithë shoqëria kosovare e di ju personalisht keni drejtuar gishtin jo ndaj serbëve, por ndaj shqiptarëve si kryes të kësaj vrasje. Konkretisht e keni drejtuar gishtin kah shiku dhe njerëzit e PDK-së…
Por, Doruntinë,
Sot, e gjithë shoqëria kosovare e pa se ti bërë tregti me gjakun ae babes tënd. Sot, të gjithë e panë se ti i mundësove që të bëhej president, njeriut, partinë e së cilës e akuzove për vrasjen e Enverit dhe veprimtarëve të tjerë të LDK-së.
A kanë qenë shpifje ato akuza Doruntinë? Nëse jo, atëherë turpi qoftë mbi ju sepse tregtuat me gjakun e njerëzve tuaj, me gjakun e njerëzve që u vranë mizorisht.

Doruntinë,
Babain tënd e vranë para këmbeve te motres time. Në atë moment, familja ime ishte e vendosur në Prishtinë ngase në shtëpinë tonë ishte bërë e pamundur të qëndrohej nga lufta. Andaj ajo rastisti në momentin e vrasjes së Enverit sepse kishte shkuar të blinte bukë aty afër. Dhe natyrisht ishte e shokuar nga ai rast.
Në zgjedhjet kaluara motra me kërkoi falje dhe më tha; vëlla e di qe je simpatizant i një tjetër partie por të lutem më kupto; dua ta votoj vajzën e Enverit. Dua ta shoh në parlament në mënyrë që ta ketë më të lehtë zbardhjen e vrasjes së babës.
Doruntinë, nuk e kishim menduar kurrë që ti, jo që nuk do ta zbardhje rastin, por do ta votoje pikerisht atë qe akuzove dikur per vrasje. Sonte motra ime e zhgënjyer me kerkoi falje për votën e saj. Turpi qoftë me ty, që tregtove me gjakun e babës tënd.


Flet Reshat Alija, motra e të cilit e pa vrasjen e Enver Malokut: Doruntinë, tregtove me gjakun e babës tënd! Turp! 12348077_10153662700562419_2380453245541425161_n

Reshat Alija
2 orë më parë


Mesazh publik për Doruntina Malokun, të bijën e Enver Malokut që sot i mundësoi Hashim Thacit të zgjidhet president. 
Doruntinë, 
E gjithë shoqëria jonë në Kosovë është e njoftuar për vrasjen e veprimtarit Enver Maloku- babait tënd. 
E gjithë shoqëria kosovare e di që edhe sot 17 vite pas, nuk dihet dorasi që kreu atë vrasje.
E gjithë shoqëria kosovare e di ju personalisht keni drejtuar gishtin jo ndaj serbëve, por ndaj shqiptarëve si kryes të kësaj vrasje. Konkretisht e keni drejtuar gishtin kah shiku dhe njerëzit e PDK-së...
Por, Doruntinë,
Sot, e gjithë shoqëria kosovare e pa se ti bërë tregti me gjakun ae babes tënd. Sot, të gjithë e panë se ti i mundësove që të bëhej president, njeriut, partinë e së cilës e akuzove për vrasjen e Enverit dhe veprimtarëve të tjerë të LDK-së. 
A kanë qenë shpifje ato akuza Doruntinë? Nëse jo, atëherë turpi qoftë mbi ju sepse tregtuat me gjakun e njerëzve tuaj, me gjakun e njerëzve që u vranë mizorisht.

Doruntinë, 
Babain tënd e vranë para këmbeve te motres time. Në atë moment, familja ime ishte e vendosur në Prishtinë ngase në shtëpinë tonë ishte bërë e pamundur të qëndrohej nga lufta. Andaj ajo rastisti në momentin e vrasjes së Enverit sepse kishte shkuar të blinte bukë aty afër. Dhe natyrisht ishte e shokuar nga ai rast.
Në zgjedhjet kaluara motra me kërkoi falje dhe më tha; vëlla e di qe je simpatizant i një tjetër partie por të lutem më kupto; dua ta votoj vajzën e Enverit. Dua ta shoh në parlament në mënyrë që ta ketë më të lehtë zbardhjen e vrasjes së babës. 
Doruntinë, nuk e kishim menduar kurrë që ti, jo që nuk do ta zbardhje rastin, por do ta votoje pikerisht atë qe akuzove dikur per vrasje. Sonte motra ime e zhgënjyer me kerkoi falje për votën e saj. Turpi qoftë me ty, që tregtove me gjakun e babës tënd.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi