Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Osmani: S’ka Mustafë, Veli as Hazir që më largon nga LDK-ja

Shko poshtë

Osmani: S’ka Mustafë, Veli as Hazir që më largon nga LDK-ja Empty Osmani: S’ka Mustafë, Veli as Hazir që më largon nga LDK-ja

Mesazh nga Agim Gashi Tue Jun 07, 2016 8:40 am

Osmani: S’ka Mustafë, Veli as Hazir që më largon nga LDK-ja

Osmani: S’ka Mustafë, Veli as Hazir që më largon nga LDK-ja Vjosa-650x358
Vjosa Osmani

“Këtë gjuhë të tillë sulmuese Isa Mustafa, ka përdorur në çdo intervistë, në çdo seancë në Kuvend e kjo është e dëmshme. Kjo mënyrë në Kosovë duhet të ndryshohet, duhet të ndryshohet mënyra e të bërit politikë. Tani edhe pse jemi në parti të ndryshme të ndara, pavarësisht si do ta zhvillojmë luftën tonë duhet të mendojmë se si të arrijmë në procesin e zhvillimit në Kosovë”.

“Nuk ka as Isa Mustafë as Agim Veli e Lutfi Hazir që ta shtyjnë Vjosën që të largohet nga LDK apo që të heq dorë nga lufta për ta rikthyer demokracinë në LDK”, ka thënë deputetja Vjosa Osmani në Zona B të Klan Kosovës duke i spikatur të tre të apostrofuarit si vendimmarrësit dhe iniciuesit për largimin e saj nga partia.
“Nëse nuk donë të riformohen si parti unë nuk e detyrojë askënd me dhunë të bëjë diçka të tillë”, ka shtuar ajo, njofton Klan Kosova.
Gjithashtu deputetja ‘rebele’ e LDK-së ka kritikuar gjuhën e përdorur nga kryeministri Isa Mustafa si dhe ka potencuar se dëshirojnë që atë ta largojnë nga lista zgjedhore.
“Mendoj që LDK ka vendosur që të më largojnë nga lista. Pasi nuk e shoh problem aspak nga ana e tyre të më largojnë, atyre u intereson që rrugën e tyre ta bëjnë sa më lehtë pa asnjë kundërshtim. Për ta ndryshuar LDK-në është një luftë më  e vështirë se sa mendohet sepse është çështje e mendësisë politike dhe jo e moshës”, ka thënë Osmani.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi